X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Hayırsever Ayşe Altun’dan Nevşehir Külliyesi Yapımı İçin 100 Bin TL Bağış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Hayırsever Ayşe Altun’dan Külliyesi Yapımı İçin 100 Bin TL Bağış

  • Giriş Tarihi: 24.6.2015 10:08 Güncelleme Tarihi: 24.6.2015 11:01
NEVŞEHİR'DE YAPIMI SÜREN KÜLLİYE İÇİN AYŞE ALTUN İSİMLİ HAYIRSEVER 100 BİN TL BAĞIŞTA BULUNDU. ALTUN, KÜLLİYE YAPIMI İÇİN AÇILAN BANKA HESABINA AKTARDIĞI BAĞIŞIN DEKONTUNU BELEDİYE BAŞKANI HASAN ÜNVER'E TESLİM ETTİ.
Hayırsever Ayşe Altun’dan Nevşehir Külliyesi Yapımı İçin 100 Bin TL Bağış

’de bir süre önce yapımına başlanan külliye için hayırsever Ayşe Altun, 100 bin TL bağışta bulundu. Bağışa ilişkin dekontu yeğeni işadamı İlhan Yanar ile birlikte Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’e teslim eden Ayşe Altun “ Eşimin vasiyetini yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyorum. ”dedi.
Nevşehir Belediyesi’nin öncülüğünde projelendirilen ve Nevşehir Külliyesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği ile işbirliği halinde Nevşehir Külliyesinin yapımına başlanıldı. Nevşehir’in en büyük camisi olmanın yanı sıra, konferans salonu, gasilhane, gusülhane, morg, taziye evi ve kütüphane gibi oldukça çeşitli sosyal donatıları bir arada toplayan Nevşehir Külliyesinin yapımına katkı sağlayabilmek için hayırsever vatandaşların destekleri sürüyor.
Bir süre önce vefat eden eşi Mustafa Altun’un vasiyeti üzerine külliye için açılan hesaba 100 bin TL bağışta bulunan Ayşe Altun, banka dekontunu da Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’e takdim etti. Altun; “Yeğenim İlhan Yanar’ın da sayesinde eşimin vasiyetini yerine getirmenin sevinci içerisindeyim. İnşallah en kısa sürede Külliye tamamlanır ve halkımızın hizmetine sunulur” dedi.
Belediye Başkanı Ünver’de külliyenin bir an önce hizmete kazandırılması için gösterilen bu duyarlı hareketten dolayı Ayşe Altun’a teşekkür etti.
Ünver, Nevşehir Külliyesinin Kadirşinas hayırsever Nevşehirlilerin katkıları ile en kısa sürede hizmetine sunulması için çalışmaların büyük bir hızlılık içerisinde yürütüldüğünü belirtti.
Ünver daha sonra, hayırsever Ayşe Altun’a bir hediye takdim etti.