X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kültür Turizm Haftası Çeşitli Etkinliklerle Kutlanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kültür Turizm Haftası Çeşitli Etkinliklerle Kutlanacak

  • Giriş Tarihi: 13.4.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 13.4.2015 14:57
NİĞDE İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRÜ TANSEL TOKMAK, 15-22 NİSAN TURİZM HAFTASINI HAZIRLADIKLARI ZENGİN PROGRAMLARLA KUTLAYACAKLARINI SÖYLEDİ.
Kültür Turizm Haftası Çeşitli Etkinliklerle Kutlanacak

İl Kültür ve Turizm Müdürü Tansel Tokmak, 15-22 Nisan Turizm Haftasını hazırladıkları zengin programlarla kutlayacaklarını söyledi.
Haftanın kutlanmasındaki amacın yerli ve yabancı turistler için tanıtılması olduğunu belirten Tokmak, “Yoğun bir program hazırladık. 15 Nisan Çarşamba günü 10.30’da Kültür Merkezinde başlayacak. 16 Nisan Perşembe günü 20.00’da Kültür ve Turizm Bakanlığı ses ve saz sanatçılarından oluşan Türk Halk Müziği konseri var. 17 Nisan Cuma günü saat 14.00’da Dünyaca tanınmış Niğdeli Safa Büte’nin resim sergisi açılacak. Aynı gün Niğde Güzel Sanatlar Lisesi gençlik konseri verecek. 20 Nisan Pazartesi günü Polis Okulu ve Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı öğrenciler için Niğde’nin tarihi gezisi düzenlenecek. 21 Nisan Salı günü saat 19.00’da Niğde Üniversitesinde Türk Musikisi Sanat Müziği korosunun konseri var. Hafta boyunca turizmle ilgili çeşitli konferanslar da verilecek” dedi.
Müdür Tokmak düzenlenen etkinliklere tüm Niğdeli vatandaşları etkinliklere davet etti.