X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kabadüz’de Çanakkale Zaferi Yıl Dönümü Kutlamaları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kabadüz’de Çanakkale Zaferi Yıl Dönümü Kutlamaları

  • Giriş Tarihi: 18.3.2015 18:18 Güncelleme Tarihi: 18.3.2015 18:56
ORDU’NUN KABADÜZ İLÇESİNDE 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİNİN 100. YILDÖNÜMÜ ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI.
Kabadüz’de Çanakkale Zaferi Yıl Dönümü Kutlamaları

’nun Kabadüz ilçesinde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 100. yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Törene Kabadüz Kaymakamı Zafer Özçelik, Belediye Başkanı Yener Kaya, İlçe Garnizon Komutanı Yüzbaşı Birkan Bağcı, İlçe Emniyet Amiri Başkomiser Mehmet Ali Garip, kurum müdürleri, vatandaşlar, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
İlk tören Kabadüz Merkez ilköğretim önündeki Atatürk Anıtına çelenklerin konulmasıyla başladı. Ulu Önder Atatürk ve şehitlerin anısına saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.
Daha sonra Kabadüz Çok Programlı Anadolu Lisesi Salonunda devam eden kutlamalarda, Kabadüz ÇPAL Tarih Öğretmeni Semiz tarafından açılış konuşması yapıldı. Konuşma sonrası öğrenciler tarafından hazırlanan oratoryo, türkü ve şiirlerden oluşan koro dinletisiyle programda duygusal anların yaşanmasına neden oldu. Hafta dolaysıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeler verildi.
Tören sonunda, Kabadüz Kaymakamı Zafer Özçelik, Belediye Başkanı Yener Kaya, İlçe Garnizon Komutanı Yüzbaşı Birkan Bağcı, İlçe Emniyet Amiri Başkomiser Mehmet Ali Garip ve İlçe Müftüsü Faruk Ana ile birlikte Esenyurt ve Derinçay mahallerinde ikamet eden şehit ve gazi ailelerini ziyaret etti.
Öte yandan İlçe Müftülüğü tarafından Merkez Camisinde anma programı gerçekleştirildi, Kabadüz Belediyesince Şehitlerin anısına çam fidanı dikildi.