X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Fatsa’da Felsefe Ve Edebiyat Günleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Fatsa’da Felsefe Ve Edebiyat Günleri

  • Giriş Tarihi: 26.3.2015 10:28 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
ORDU’NUN FATSA İLÇESİNDE DÜZENLENEN FELSEFE VE EDEBİYAT GÜNLERİ “AYNI GÖĞÜN UZAK YILDIZLARI” PROGRAMINDE SAMSUN ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM GÖREVLİSİ EDEBİYATÇI-YAZAR SIDDIK AKBAYIR, FATSALILARLA BULUŞTU.
Fatsa’da Felsefe Ve Edebiyat Günleri

’nun Fatsa ilçesinde düzenlenen Felsefe ve Edebiyat Günleri “Aynı Göğün Uzak Yıldızları” programınde Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Öğretim Görevlisi Edebiyatçı-Yazar Sıddık Akbayır, Fatsalılarla buluştu.
Fatsa Belediyesi Kültür Sarayı’nda gerçekleşen Felsefe ve Edebiyat Günleri programına Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem Cinoğlu, Fatsa İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Etem Öztürk, Fatsa İlçe Jandarma Komutanı Halit Gülten, daire amirleri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem Cinoğlu’nun ardından konuşan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Edebiyatçı-Yazar Sıddık Akbayır, “Yakın dönem Türkiye’sini iyi bilmek gerekiyor. Efsaneler her zaman yalnızdır. Bu ülkede ciddi anlamda bir açılım olacaksa bu açılım Nazım Hikmet ve Necip Fazıl’la doğru anlaşılması orantılıdır. Ön yargılardan kurtulup Türkiye’nin birliği geleceği için bu iki şairin doğru tanımak doğru bir hareket olacaktır” dedi.