X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Tarım Arazileri Satışları İçin Son Gün 27 Nisan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Tarım Arazileri Satışları İçin Son Gün 27 Nisan

  • Giriş Tarihi: 4.4.2015 12:38 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
ORDU’NUN FATSA İLÇESİ MAL MÜDÜRÜ ÖMER SEZGÜN, “HAZİNEYE AİT TARIM ARAZİLERİNİN SATIŞI İÇİN BAŞVURULAR ALINMAYA DEVAM EDİLMEKTE OLUP SON BAŞVURU TARİHİ 27 NİSAN 2015 PAZARTESİ GÜNÜ SONA ERECEKTİR” DEDİ.
Tarım Arazileri Satışları İçin Son Gün 27 Nisan

’nun Fatsa ilçesi Mal Müdürü Ömer Sezgün, “Hazineye ait tarım arazilerinin satışı için başvurular alınmaya devam edilmekte olup son başvuru tarihi 27 Nisan 2015 Pazartesi günü sona erecektir” dedi.
Kanundan yararlanmak isteyenlerin hak kaybına uğramamaları için son başvuru tarihine kadar Defterdarlıklara ve ya Mal Müdürlüklerine kimlikleri ile müracaat etmeleri gerektiğini belirten Fatsa Mal Müdürü Ömer Sezgün, “Devlete ait tarım arazilerinin kullananlar ve araziyi kiracı olarak kullananlar bizlere başvuru yaparak bizler başvuru işlemlerini kabul edeceğiz. Fatsa’da kayıtlarımıza göre 331 adet tarım arazisi görünüyor. Şuan itibarıyla başvuru sayımız az. Vatandaşları sürenin azaldığından dolayı bilinçlendirmek istedik. Haktan yararlanmaları vatandaşlarımız açısından olumludur. Belirlenen Rayiç bedelin yüzde 50’si üzerinden satışa çıkartılacak. Peşin ödemelerde yüzde 20’lik bir ekstra indirim söz konusu oluyor. Son beş yıl içinde tahsil edilen ecrimisil ve kira bedeli kadar indinim imkanı gibi kolaylıklar alıcılara sağlanacak" diye konuştu.