X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Gürcü Öğrenciler Fatsa’ya Hayran Kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Gürcü Öğrenciler Fatsa’ya Hayran Kaldı

  • Giriş Tarihi: 21.4.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 22.4.2015 09:33
GÜRCİSTAN ACARA ÖZERK CUMHURİYETİ BATUM İLİNDEN 60 KİŞİLİK BİR ÖĞRENCİ GRUBU “23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI” NEDENİYLE ORDU’NUN FATSA İLÇESİNE GELDİ.
Gürcü Öğrenciler Fatsa’ya Hayran Kaldı

Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti Batum ilinden 60 kişilik bir öğrenci grubu “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” nedeniyle ’nun Fatsa ilçesine geldi.
Batum’dan 3 okulun öğrencilerinden karma olarak gelen öğrenciler Fatsa’ya hayran kaldılar. Fatsa Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri tarafından karşılanan öğrenciler Fatsa ilçesinde bir dizi ziyaretler yaptılar.
Gezi sırasında gürcü öğrenciler kendi ülkelerine ait folklor gösterileri ve şarkıları hep birlikte söylerlerken Fatsalı vatandaşlarda Gürcü öğrencilere eşlik ettiler.
Ordu ve Fatsa ilçesine hayran kaldıklarını belirten Gürcü öğrenci kafile başkanı öğretmen Şuşana Sumanidze, “İki ülke arasındaki dostlukları kurma adına buraya geldik ve tüm öğrencilerimiz bu ziyarette çok memnun oldular. Farklı kültürlerimizi birbirine tanıtmak için öğrenciler hemen kaynaştılar. Bu durumda bizleri çok mutlu etti” dedi.
Gürcü öğretmen ve öğrencileri Fatsa ilçesinde ağırlamaktan son derece memnun oldukları belirten Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem Cinoğlu, “Türkiye ve Gürcistan halkının kaynaşmasını sağlamak kültürel anlamda Türk kültürünü öğrencilerin tanımasını ve Türk misafirperverliğini onlara hissettirmektir” dedi.