X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Vatandaştan ’Saray’ Karşıtlarına Tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Vatandaştan ’Saray’ Karşıtlarına Tepki

  • Giriş Tarihi: 19.5.2015 22:08 Güncelleme Tarihi: 20.5.2015 06:00
BAŞBAKAN YARDIMCISI NUMAN KURTULMUŞ'UN, ORDU ZİYARETLERİ KAPSAMINDA BİR VATANDAŞ BEŞTEPE'DE BULUNAN CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYI'NA KARŞI OLANLARA TEPKİ GÖSTERDİ.
Vatandaştan ’Saray’ Karşıtlarına Tepki

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un, ziyaretleri kapsamında bir vatandaş Beştepe’de bulunan Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na karşı olanlara tepki gösterdi.
Başbakan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Adayı Numan Kurtulmuş, 7 Haziran genel seçimleri öncesi çalışmalarını Ordu’nun Ünye ilçesinde sürdürdü. Ünye’de çeşitli etkinliklere katılan Kurtulmuş, Ünye Sanayi Sitesi’ndeki vatandaşlarla bir araya gelerek sorunlarını dinledi. Kurtulmuş’un esnafla sohbet ettiği sırada bir vatandaşın Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na karşıt olanlara tepki göstermesi dikkat çekti. Beştepe karşıtlarının 1960 darbesinin torunları olduğunu dile getiren vatandaş, "Beştepe’de yapılan Cumhurun Sarayı’nı Aksaray’ı o 60 ihtilalini yapanlar çok gördüler. Ancak Pensilvanya’da bir insana yapılan saraydan hiç bahsetmiyorlar. Bunun hesabını sorma sırası da 7 Haziran’da bizde" dedi.
"KENDİ ADAMLARI SARAY DA OTURSAYDI KİMSEDEN GIK ÇIKMAZDI"
Vatandaşın Beştepe karşıtlarına gösterdiği tepki üzerine açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, bu durumun tek sebebinin Cumhurbaşkanı’nı halkın seçmesinden kaynaklandığını söyledi. Kapalı kapılar ardından seçilen bir Cumhurbaşkanı olunmadığı için eleştiriler yapıldığını ifade eden Kurtulmuş, "Mesele Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın Cumhurbaşkanlığı kampüsünün yapılması değil. Onun ebatları, salonlarının odaları, oraya konulan mermerle ve çiniler değil, mesele başka bir şey. Bütün Cumhurbaşkanlığı seçimleri rahmetli Turgut Özal ve Abdullah Gül’ün seçimi hariç Türkiye’de maalesef karanlık odaların aldığı kararlarla olmuştur. Şimdi ilk kez bu millet 10 Ağustos’ta kendi içinden birisini Cumhurbaşkanlığına taşıdı. Buradaki esas mesele Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda kimin oturduğundan dolayı duyulan rahatsızlıktır. Kendi adamları, kapalı kapılar ardından seçtikleri bir adam otursaydı şimdi bir tanesinden gık çıkmazdı" diye konuştu.