X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Pazar Avcılık Ve Atıcılık Derneği Üyelerinin Temsili Kurtuluş Gösterisinde "İşkence" Uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Pazar Avcılık Ve Atıcılık Derneği Üyelerinin Temsili Kurtuluş Gösterisinde "İşkence" Uyarısı

  • Giriş Tarihi: 11.3.2015 11:48 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
  • Haberler
  • Rize Haberleri
  • Pazar Avcılık Ve Atıcılık Derneği Üyelerinin Temsili Kurtuluş Gösterisinde "İşkence" Uyarısı
RİZE'NİN PAZAR İLÇESİNİN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 97. YIL DÖNÜMÜ, DÜZENLENEN TÖRENLERLE KUTLANDI. TÖRENLERE PAZAR AVCILIK VE ATICILIK DERNEĞİ TARAFINDAN DÜZENLENEN TEMSİLİ KURTULUŞ GÖSTERİSİ DAMGASINI VURDU.
Pazar Avcılık Ve Atıcılık Derneği Üyelerinin Temsili Kurtuluş Gösterisinde İşkence Uyarısı

’nin Pazar ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü, düzenlenen törenlerle kutlandı. Törenlere Pazar Avcılık ve Atıcılık Derneği tarafından düzenlenen temsili kurtuluş gösterisi damgasını vurdu.
Pazar Kaymakamı Selçuk Aslan’ın seminerde olması nedeniyle Hemşin Kaymakamı Hamza Türkmen’in vekalet ettiği törenlere Garnizon Komutanı Yüzbaşı Ömer Kodaman, Belediye Başkanı Ahmet Basa, Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İşlek, askeri erkan, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Pazar Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ve saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı ile başlayan törenlerde günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Belediye Başkan Yardımcısı Enver Ergenç yaptı. Kurtuluş mücadelesinin önemine değinen Ergenç, her daim Türk milletinin uyanık ve tedbirli olması gerektiğine vurgu yaptı.
Geleneksel hale gelen temsili kurtuluş ise Pazar Avcılık ve Atıcılık Derneği üyeleri tarafından canlandırıldı. Canlandırma sırasında Türk askerleri Rum çetecileri etkisiz hale getirirken, bir gazetecinin isteği üzerine Türk askeri Rum çetecinin üzerine ayağı ile bastı. Yerde yatan temsili Rum çetecinin ise “İşkence yapmayın. Türk askeri işkence yapar mı” demesi kutlamalara damgasını vurdu.