X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Rize’de CHP Yeni Yönetimi İle Basın Karşısına Geçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’de CHP Yeni Yönetimi İle Basın Karşısına Geçti

  • Giriş Tarihi: 1.4.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 1.4.2015 13:36
CHP RİZE İL BAŞKANI MEHMET ASLANKAYA’NIN GÖREVİNDEN ALINMASININ ARDINDAN İL BAŞKANLIĞI GÖREVİNE ATANAN MESUT RAKICI, OLUŞTURDUĞU YENİ YÖNETİM İLE BASIN KARŞISINA ÇIKTI.
Rize’de CHP Yeni Yönetimi İle Basın Karşısına Geçti

CHP İl Başkanı Mehmet Aslankaya’nın görevinden alınmasının ardından İl Başkanlığı görevine atanan Mesut Rakıcı, oluşturduğu yeni yönetim ile basın karşısına çıktı.
Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu’nun CHP Genel Başkan Yardımcılığı görevine atanmasına karşı çıkınca CHP Rize İl Başkanlığı görevinden alınan Mehmet Askankaya, Genel Başkan Danışmanlığı görevine atanmıştı. Aslankaya bu görevi kabul etmemiş ve tepki olarak CHP Rize İl Yönetimi görevinden istifa etmişti.
Aslankaya’nın görevinden alınmasının ardından CHP Rize İl Başkanlığı görevine atanan Mesut Rakıcı bugün oluşturduğu yeni yönetim ile basın karşısına çıktı. Rakıcı yaptığı konuşmada, önceki il başkanı Mehmet Aslankaya’nın Genel Başkan Danışmanlığı görevine atanması ile Rize İl Başkanlığı’na atandığını belirterek, “Her CHP’linin yapması gerektiği gibi verilen bu görevi kabul ettim. Yeni yönetimimizi oluşturduk. Biran önce çalışmalara başlayacağız. Yeni CHP ile halkın tüm kesimini kucaklayarak halkın tüm kesimine hitap eden bir siyaset anlayışı benimseyeceğiz” dedi.
Rakıcı konuşmasında ’Yeni CHP’ tanımına vurgu yaparken, listesinde eski Saadet ve Demokrat Partili kişilerin de bulunması dikkat çekti.