X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Savcı Kiraz İçin Rize’de Gıyabi Cenaze Namazı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Savcı Kiraz İçin ’de Gıyabi Cenaze Namazı

  • Giriş Tarihi: 1.4.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:53
CUMHURİYET SAVCISI MEHMET SELİM KİRAZ’IN, ÇAĞLAYAN'DAKİ İSTANBUL ADALET SARAYI'NIN 6. KATINDAKİ ODASINDA REHİN ALINARAK ŞEHİT EDİLMESİNİN ARDINDAN, RİZE’DE GIYABİ CENAZE NAMAZI KILINDI.
Savcı Kiraz İçin Rize’de Gıyabi Cenaze Namazı

Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın, Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nın 6. katındaki odasında rehin alınarak şehit edilmesinin ardından, ’de gıyabi cenaze namazı kılındı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, bir dizi ziyaretler için geldiği baba ocağı Rize’de, şehit savcı için kılınan gıyabi cenaze namazına katıldı.
Gıyabi cenaze namazına; Rize Valisi Ersin Yazıcı, Rize İl Emniyet Müdürü Adem Çakıcı, AK Parti Rize İl Başkanı Muhammet Avcı, STK temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.
Burada bir konuşma yapan Rize İl Müftüsü Mustafa Doğan, Savcı Kiraz’a sıkılan kurşunun Türkiye’nin bölünmez bütünlüğüne sıkılmak istendiğini dile getirerek, "Orada sıkılan kurşun Mehmet Selim Kiraz kardeşimize sıkılan bir kurşun değildir, bizim birliğimize, dirliğimize, huzurumuza, millet bütünlüğümüze sıkılmış bir kurşundur. Ağız tadımızı bozmaya yönelik bir saldırıdır. Şimdi burada lanetlediğimiz olayın arkasında olanları da aynı şekilde lanetliyoruz" dedi.
Öte yandan gıyabi cenaze namazı sonrası bazı vatandaşların Bilal Erdoğan’a yoğun ilgi gösterdiği görüldü.