X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Ayder Yaylası’nda Önce Boğalar Güreşti Ardından Pasta Savaşı Yaşandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Ayder Yaylası’nda Önce Boğalar Güreşti Ardından Pasta Savaşı Yaşandı

  • Giriş Tarihi: 24.5.2015 19:08 Güncelleme Tarihi: 25.5.2015 01:50
YAYLADAKİ GALERDÜZÜ MEVKİİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN ÖDÜLLÜ BOĞA GÜREŞLERİNDE RİZE VE ARTVİN’DEN GETİRİLEN 49 BOĞA AYAK, KÜÇÜK ORTA, BÜYÜK ORTA, BAŞALTI VE BAŞ KATEGORİLERİNDE GÜREŞTİ.
Ayder Yaylası’nda Önce Boğalar Güreşti Ardından Pasta Savaşı Yaşandı

’nin Çamlıhemşin ilçesinde bu yıl 21.‘si düzenlenen Ayder Doğa ve Kültür Festivali ile 1. Uluslararası Pastacılar Festivali’nin son gününde Galerdüzü mevkiinde önce boğalar güreşti, ardından pasta savaşları yapıldı.
Yayladaki Galerdüzü mevkiinde gerçekleştirilen ödüllü boğa güreşlerinde Rize ve Artvin’den getirilen 49 boğa ayak, küçük orta, büyük orta, başaltı ve baş kategorilerinde güreşti. Boğa güreşleri sonucunda AK Parti Rize Milletvekili adayı Osman Aşkın Bak’ın sponsorluğunu yaptığı boğa rakiplerini yenerek kategorisinde birinci oldu.
Boğaların kadın sahipleri heyecanları ve sevinçleri ile de ilgi çekti. Gizem Bekar isimli boğa sahibi, 5 boğası ile güreşlere katılırken, boğasının kazanmasıyla sevinç çığlıkları attı. Gizem Bekar, 6 yıldır 5 boğası ile güreşlere katıldığını belirterek “Onları çok seviyorum. Arenada yara almaları benim de canımı yakıyor” derken, Havva Bekar isimli boğa sahibi de benzer şekilde boğalarına taktik vererek kazanmanın sevincini yaşadı.
BOĞA ARENASINDA PASTA SAVAŞI
Bu yıl ilki yapılan Uluslar arası Pastacılar Festivali’nin son gününde pasta savaşı yapıldı. Çamlıhemşin Kaymakamı Aziz Gölbaşı, Belediye Başkanı Osman Haşimoğlu, AK Parti Rize Milletvekili adayı Osman Aşkın Bak, Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) Yönetim Kurulu üyesi Sabahattin Okumuşoğlu ile çok sayıda vatandaş ve çocuğun katıldığı pasta yarışı öncesi herkese naylon yağmurluk ve pasta dağıtıldı. Startın verilmesinin ardından protokol üyeleri ve vatandaşlar birbirlerine pasta atmaya başladı. Kaymakam, Belediye Başkanı ve Milletvekili adayı pastalarını atıp alandan ayrılırken, diğer vatandaşlar birbirlerine pasta attı. Kısa sürede alandaki herkesin yüzü ve vücudu pasta ile kaplanırken, renkli görüntülerin ardından festival sona erdi.