5 günlük hava durumu
24 Ağustos 2010 Salı

Merkür geriye gidiyor anlaşmak zorlaşıyor

  • 24.08.2010

Merkür'ün geri gittiği günlerdeyiz. Teknoloji alışverişi yapmamakta, sözleşme imzalamamakta, sevgiliyle kavgaya tutuşmamakta fayda var. Zira iletişim kopacak!

Merkür geri gidiyor! İşte, kendi burçlarını gazete sayfalarında ara ara karıştırmaktan başka astrolojiden anlamayanların bile duyduğunda "Eyvah eyvah, yine mi?" dedikleri bir astrolojik olay. Evet, 20 Ağustos Cuma günü Merkür'ün geri hareketi başladı. Bu gezegen bu sefer Başak burcunda geri gidiyor ve 12 Eylül'de normal düzenine geri dönecek.

BİLGİSAYARLAR 'ÇÖKEBİLİR'
Peki, bu Merkür nelere kadir? 12 Eylül'e dek nelere dikkat etmek lazım? Merkür zeka ve iletişimi temsil eder... Dinleme, konuşma, öğrenme, iletişim, satın alma konularında etkilidir. Yayınla, bilgiyle, ulaşımla ilgili olayları yönetir. Geri hareketinde ise tüm bu konularda aksamalar yaşanır. Bilgisayarlarda, e-postalarda sorunlar çıkar, kimse birbirini tam anlayamaz. Çok az anlayanlar bile bu dönemde teknoloji alışverişi yapmayacağını, sözleşme imzalamayacağını, büyük şeyler satın almayacağını, nihai kararlar vermeyeceğini, anlaşmazlıkların büyüyeceğini bilir. En azından bunları bilir, 'ayağını denk alır'. Bilmeyenler ise bilenlerin peşinden koşturur, "Ne yani, ben şimdi bu ev kontratını imzalamayayım mı?" der durur. Önemli olan bir yılda üç kez tekrarlanan bu astrolojik olay sırasında yaşanabilecekleri bilip ona göre davranmak ve en az zararla bu dönemi atlatmak..

BAŞAK, BALIK, İKİZLER VE YAY ÇOK ETKİLENECEK
Her ne kadar Merkür geri gidiyor dense de gezegenler asla geri gitmez, sadece yavaşlar. Bu bir yavaşlama dönemi.
Bu dönemde Merkür, Başak'ta geri gidiyor. Başak'ın yönetici burcu da zaten Merkür. Bu iki nedenden dolayı en çok Başak'lar etkilenecek. Daha sonra karşıt burçları Balık... Üçüncü olarak yönetici gezegeni Merkür olan İkizler burcunda olanlar ve sonra da Yaylar.
Bu dönemlerde hareket bozuklukları, sakarlıklar, iletişim zorlukları, hatta yavaş konuşma, kekelemeye kadar varan iletişim sorunları yaşanabilir.

KÖŞE YAZARLARI DİKKAT ETSİN!
Haberleşme, iletişim denince, köşe yazarları da bu dönemde olumsuz etkilenebilirler. Gereksiz yere birilerine çatabilirler ve bu durumda mahkemeye verilebilirler. Yazılarını yazarlar ama hatalar, anlaşılamama gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Yazarlar iki-üç kat daha dikkatli olmak zorundadırlar bu dönemde.
Yazarlar gibi spikerler de bu dönemden kötü etkilenirler. Sadece konuşamama değil, 'Prompter'ı okuyamama gibi sorunlar bile ortaya çıkabilir.
İletişim teknolojileri sorun çıkarır... Beklenmedik bir anda bilgisayarlar çökebilir, e-posta sorunları yaşanabilir.

SEVGİLİ KAVGALARI ARTAR
Sevgililer tartışmalara girip kavga edebilirler. Karşısındakini anlamazlar, anlamak istemezler, yanlış anlamalar yüzünden kavgalar büyüyebilir.
Sadece sevgililerde değil, kardeşlerle ilgili sorunlar da artabilir.
El, kol, diz kazaları, bilek burkulmaları artar.
Bu dönemde küçük hesaplar yaparız, bütünü, büyük çerçeveyi göremeyiz. Ama bu bir bakımdan iyidir çünkü alınan büyük kararlarda sorunlar çıkabilir, büyük kararlar için uygun zaman değildir.
Eşyaların yerini gereksiz değiştiririz, satın aldıklarımızı geri götürmek zorunda kalırız.
Ev alma gibi emlak, tapu işlerini ilgilendiren alımlar, satışlar ya da sözleşmeler için hiç uygun bir zaman değildir. Emlakçı aynı evi iki kişiye satabilir, sözleşmelerde sorun çıkabilir, kredi almak isterseniz son aşamasında geri döner.
Nasıl olduğunu anlamasak da randevulara gecikiriz.

OLUMLU YÖNLERİ VAR

Merkür'ün gidişi illa olumsuz değildir. Örneğin, Merkür'ün geri hareketinden önce başlayan emlak alma girişimi gibi çeşitli konular bu dönemde hızlanır, bu esnada sonuca ulaşabilir.
Bu hareketin olumlu yanları da olabilir... Eski dostlarla, sevgililerle iletişime geçebiliriz. Başaklar da bu dönemde satmayı düşündükleri gayrimenküllerini satabilirler.

ÜNLÜLERİN HAYATINDA NE DEĞİŞİMLER OLACAK?

Nurgül Yeşilçay
BAŞARI GELECEK
Burcu Koç, yükseleni Balık. O olumlu etkilenen Balık'lardan. İki iş birden aldı, işleri daha öncesinde aldığı için 'geri gidiş' sırasında da iyi etkilenecek.
Yeliz
ENGELLER ÇIKIYOR
Yeliz'e Merkür'ün geri gidişi pek yaramadı, kolunu kırdı! Olumsuz etkileri yaşamaya başladı ve "Albüm bir türlü çıkmıyor, engeller çıkıyor" diyor.
Nükhet Duru
YENİ İŞE BAŞLIYOR
Burcu Boğa, yükseleni İkizler. Onun için yeni bir dönem başlıyor. Merkür'ün geri gidişi ona epey yarayacak. Başarılı olacağı yeni bir işe başlayacak.

Hülya Avşar
TİPİ DEĞİŞEBİLİR
Burcu Terazi, yükseleni Başak. Kemikliklerle ilgili problem yaşayabilir. Yeni bir sinema filmiyle ile gündeme gelebilir. Tipini değiştirip kilo verebilir.
İbrahim Tatlıses
EV ALIP SATACAK
Burcu Oğlak, yükselenini kendisi de bilmiyor. Merkür'ün gidişi ona yarayacak. Ev alıp satacak. Mülklerinin yerini değiştirecek.
Tarkan
YENİDEN DOĞUŞ
Burcu Terazi, yükseleni Yengeç. Onun için yeniden doğuş olacak. 10 yıl önceki başarısını tekrar yaşayacak. Satürn sayesinde yeniden doğuyor.
Sezen Aksu
SON AŞKINI BULACAK
Burcu Yengeç, yükseleni Terazi. Ailesine çok sahip çıkacak. Yeni bir aşka yelken açacak. Bu hayatının son aşkı olabilir.
Mehmet Ali Erbil
DOST KALACAKLAR
Burcu Kova, yükseleni İkizler. Boşandığı eşiyle barışıp, arkadaş kalabilirler.
Petek Dinçöz
PATRONİÇE OLABİLİR
Burcu da yükseleni de İkizler. Kaliteli işler peşinde koşacak. Kendi şirketini kurabilir. Bir anlamda patroniçe oluyor.
Gülben Ergen
YENİ BİR KAMPANYA

Burcu Başak, yükseleni Kova. Uzun süredir beklettiği işlerini yeniden gündeme getirecek. Çocuklarına daha fazla zaman ayırmak zorunda kalacak. Yeni bir reklam kampanyasına başlayabilir. Sosyal içerikli programlar yapacak.

kalan karakter 460

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Sağlık Haberleri

Spor seks gücünü artırıyor
Pirinç yerine bulgur
Cennetin meyvesi incir kanserin baş düşmanı
Aklınızda bulunsun
Ayıptır, konuşulmaz demeyin!
Maden suyu içmek şifa veriyor!
Adım adım bebek banyosu
Annelerden doğal doğum hikayeleri...
Miniklere özel yatak
Dondurma yedikten sonra seks zararlı
Kabızlığa karşı keten tohumu!
Çatlak derdi bitiyor
Bol bol meyve suyu için
Tatil dönüşü herkes depresyona girebilir!
Ramazan'a özel haberler
Güneş lekeleri kadınları seçiyor!
Çocuğunuz krize mi girdi?
'Bonzai'nin sonu ölüm!
Göz damlasını ihmal etmeyin
Oyun hamuruyla nesneleri öğrensin
Mutsuzluk aslında bir virüs ve hızla yayılıyor
Kadınlarda stres ve regl epilepsiyi tetikler
Güneş deyip geçme
Paniğe gerek yok!
Kazalar Ramazanda artıyor
Oruç tutmaya zorlamayın!
Paraşütle atlamak ve tüple dalmak yasak!
Mavi bebeklere erken teşhis
Dahilik mi yoksa bir hastalık mı?
Azı yarar fazlası zarar
Atlarla dans
Hamilelikte bacak sağlığına dikkat!
Saç dört yılda bir yenilenir
Sağlıklı Yemekler
Panik atak başarılı kadınları buluyor
Topuklu ayakkabı giymek eziyet olmasın!
Ramazan'a özel ürünler
Çorbanız soğuk çayınız mutlaka tarçınlı olsun
Ramazan'da cinselliği yaşamak günah değil
Uzlaşmayan çocuk dışlanır!
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ SABAH BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol