in çaresi nde

Giriş Tarihi: 18.2.2013 14:14 Güncelleme Tarihi: 18.2.2013 14:15

Yrd. Doç. Dr. Ömer Coşkun, ten ve dan uzaklaşmak için tüketilmesi gerektiğini söyledi.

Dr. Coşkun, nün özellikle içerdiği şeker yani glikoz anlamında içecekleri tatlandıran bir bitki olduğunu belirterek, "Yurt dışında gliserizin adıyla biliniyor ve satılıyor. Bunu bal haline getirenler dahi var. Tatlandırıcı olarak kullananlar da mevcut. Fakat bence meyan köklü orijinali bozulmadan kullanılmalıdır. Yani bir bardak doğal kaynak suyuna bir tatlı kaşığı kadar meyan kökü konup en az 4-5 saat demlenirse harika bir içecek olur" dedi.

Çocukların meyan köküne küçük yaşta alıştırılmasının gelişimleri açısından önemli olduğunu belirten Dr. Ömer Coşkun, "Bunu çocuklarımıza alıştırırsak onların geleceği açısından çok önemli bir adım atmış oluruz. Yani 2 yaşındaki, 3 yaşındaki çocuk çok rahat meyan kökünün tadına alışabilir. Bir müddet sonra hakikaten onun için vazgeçilmez bir içecek olur" diye konuştu.

Dr. Coşkun, meyan kökünün kesinlikle bağımlılık yapmadığını vurgulayarak, "e, a karşı en iyi koruyan bitkilerden biridir. Ayrıca ülsere ve gastrite karşıda tedavi destek anlamında kullanılabilecek harika bitkidir" dedi.
ARKADAŞINA GÖNDER
Stresin çaresi meyan kökünde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz