5 günlük hava durumu
15 Nisan 2013, Pazartesi

nı dikkate alın

  • Giriş Tarihi : 15.4.2013 12:53:04
  • Güncelleme Tarihi : 15.4.2013 14:51:33
Kalp çarpıntısını dikkate alın
Haberi Dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Bireyler günlük yaşam içerisinde kimi zaman hissedilebilirler. Uykusuzluk, stres, kafein içeren içecekler kalp çarpıntısına neden olabilirken, sebebi daha ciddi bir rahatsızlığın belirtisi de olabilir.

Çarpıntıda özellikle kişinin çarpıntı ile ne hissettiği, ne zaman başlayıp bittiği, ek şikâyeti olup olmadığı, başka hastalıkları ve kullandığı ilaçların dikkate alınması gerektiğini belirten Özel Medline Konya Hastanesi'nden Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Mete Alpaslan, kişileri bilgilendiriyor.

Kalp çarpıntılarının; egzersiz, stres, korku, endişe, kafein, nikotin, alkol, bazı ilaçlar, tiroid bezinin normalden fazla çalışması, kansızlık, kandaki oksijenin düşmesi astım, hipertansiyon ve panik atak gibi bazı başka nedenleri de vardır. Ancak kalp rahatsızlıklarının da en önemli nedenleri arasında yer alan kalp çarpması, uzman bir doktor tarafından değerlendirilmelidir.

kalan karakter 1000

yokyok yokyok

Uzman doktor yok maalesef. Doktorlar hiçbir şeyden anlamıyorlar, bulamıyorlar. bulamayınca da psikolojik deyip gönderiyorlar. Doktorlara güvenim kalmadı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet34
hayır2
cevapla 15.04.2013 15:05

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.