X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Basen yağlarını yakmaya yardımcı hareketler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Basen yağlarını yakmaya yardımcı hareketler

  • Giriş Tarihi: 8.9.2015 11:41
Basen yağlarını yakmaya yardımcı hareketler
Basen yağlarını yakmaya yardımcı hareketler

Kadınların çoğunluğunda yaşanan basende yağlanma sorunundan evde bile yapabileceğiniz çok basit hareketlerle kurtulabilirsiniz.

Basen bölgesindeki yağları yakmak için basit hareketler uygulayabilirsiniz...

1.) Yürümek, jogging yapmak:

Yürüyüş ve jogging kalça, basen, popo ve baldır yağlarını eritmede en etkili ve kesin sonuç alıcı yoldur.
Uzun süreli ama normal tempoda günde yapacağınız 1-2 saatlik yürüyüsler sizlere 1-2 ayda olumlu olarak yansıyacaktır. Yürüyüş için en uygun zamanlar sabahın erken saatleridir. Vücudun kahvaltıdan önce kalori kaybetmeye hazır olduğu bu vakitte yapacağınız 45-60 dakikalık bir yürüyüş hem günlük metabolizmanızı hızlandırarak gün boyunca kalori yakmaya devam etmenizi sağlayacak hem de sizi daha zinde tutacaktır. Yürüyüşün ardından alacağınız ılık suyla bir duş ile de kalça ve uyluk bölgesinin kan dolaşımını hızlandırmış olursunuz. Bu da kalori yakmaya yardımcı olur.

#Sayfa#

2.) Bisiklet sürmek:

Bisiklet sürmek te karın ve basen yağlarını ve fazla kiloları eritmede süper bir yöntemdir. Kalça ve basen eritme yöntemleri arasında bisiklet sürmek hem eğlenceli hem de hızlı yağ yakan bir hobidir.rmal olmalıdır. Böylece güçlü bacak kaslarına da zamanla sahip olacaksınız. Fazla zamanınız yoksa bu durumda ev bisiletlerinden de faydalanabilirsiniz.

#Sayfa#

3.) KAYKAY SÜRMEK:

Ülkemizde pek yaygın olmayan bu spor genelde genç kızlar için hem eğlenceli hem de kalori harcayan bir hobidir. Tabi bunun için dengede durmayı öğrenmeniz gerekir.

#Sayfa#

4.) Kalça ısıtıcı jimnastik hareketleri:

Yukarıda sayılan hafif hareketlerin yanında bir de bu iş için özel yapılan egzersiz ve cimnastik hareketleri vardır. Squat adı verilen çember çevirme de basen yağlarını kolayca eriten bir spordur.

#Sayfa#

5.) Ağırlık kullanarak kalça basen eritme:

Ağırlık kullanarak bacağınızı gerip ağırlıkları iki yanak kaldırıp bir süre beklerseniz, kalçanızda ve baseninizde hafif bir ağrı hissedersiniz. Bu basen ağrısı yağların yakıldığını göstermektedir. Sık devam ederseniz baseniniz zamanla kalmaz ve yok olur.