X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Balkabağının inanılmaz faydaları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

nın inanılmaz faydaları

  • Giriş Tarihi: 7.12.2015 16:29 Güncelleme Tarihi: 7.12.2015 17:27
Balkabağının inanılmaz faydaları
Balkabağının inanılmaz faydaları

Yapılan araştırmalara göre; doğal lif kaynağı olan uzun süre tokluk hissi sağladığı için zayıflamaya yardımcı oluyor. Balkabağı; demir, potasyum, kalsiyum, fosfor gibi önemli minarelleri de içeriyor. Balkabağı bu sayede kemik gelişimine ve kansızlığa iyi geliyor.

Zayıflamaya yardımcı oluyor

kış aylarının vazgeçilmez meyvelerinden birisidir. Doğal lif kaynağı içeriği ile diyet programlarında uzun sure tokluk hissi sağladığı için zayıflamaya yardımcı olur.

Balkabağı içeriği ile değerli bir meyvedir. İçeriğinde nişasta, şeker, yağ, çinko, magnezyum, beta karoten, A,B ve C vitaminleri, aminoasitler ve alkoloidler vardır.

#Sayfa#

Vitamin, mineral, diyet lifi, omega-3 ve antioksidan kaynağı olan bal kabağı cilde iyi gelir.

Betakaroten içeren bal kabağı, akciğer, kolon, mesane, serviks, meme ve cilt kanserlerine yakalanma riskini azaltmakta, kalp hastalıklarına karşı da korumaktadır.

#Sayfa#

Sindirim sistemini hızlandırıyor

Sindirim sistemini hızlandırır ve rahatlatır. Böylece kabızlık sorunu olanlara yardımcıdır. Bağırsak solucanları, bağırsak parazitleri, idrar kesesi hastalıkları ve prostat tedavisinde kullanılabilir. Antioksidan özelliği sayesinde kolesterol hastalığına iyi gelerek kandaki yağ oranını düşürmesi de balkabağı faydaları arasında yer alıyor.

Ayrıca vücudun herhangi bir yerinde oluşan iltihabın iyileşmesine yardımcıdır. Balkabağı ve çekirdeğinde bulunan A ve E vitaminleri sayesinde özellikle göz sağlığında etkilidir.

#Sayfa#

Kemik gelişimine ve kansızlığa iyi geliyor

Antioksidan özelliği sayesinde kansere karşı vücudun dirençli olmasını sağlar. Vücudu mikroplardan korur, bağışıklığın güçlenmesinde oldukça etkilidir.

Balkabağı demir, potasyum, kalsiyum, fosfor gibi önemli minarelleri de içeriğinde barındırır. Bu sayede lı kemik gelişmesi ve kansızlığa karşı da önemli rol oynar.

#Sayfa#

İçeriğinde bulunan A vitamini sayesinde deri ve hücre yapısının yenilenmesinde etkilidir. Balkabağının içeriğinde bulunan çinko sayesinde saçların güçlenmesini ve dökülmesini önler

Kaynak: Posta