X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER MHRS doktor randevusu ve ALO 182 hastane randevusu alma!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

ve alma!

  • Giriş Tarihi: 11.12.2015 17:15 Güncelleme Tarihi: 14.12.2015 11:25
MHRS doktor randevusu ve ALO 182 hastane randevusu alma!
MHRS doktor randevusu ve ALO 182 hastane randevusu alma!

() ile alabilirsiniz. Ayrıca ile de almak mümkün. Peki MHRS ile doktor randevusu nasıl alınır? ALO 182 ile hastane randevusu nasıl alınır? MHRS randevu iptali ve randevu kontrol etme nasıl yapılır? MHRS hakkında tüm detaylar haberimizde...

! ile almak mümkün. Bir hastaneden almak için MHRS sistemini kullanabilirsiniz. Ayrıca numaralı telefonu arayarak da hastane randevusu alabilirsiniz. Peki MHRS ile doktor randevusu alma nasıl yapılır? ALO 182 ile hastane randevusu alma nasıl yapılır? MHRS randevu sistemi ve ALO 182 üzerinden randevu iptali nasıl yapılır? İşte MHRS ve ALO 182 ile hastane ve doktor randevusu alma hakkında tüm detaylar!

MHRS ile doktor randevusu nasıl alınır?

MHRS Merkezi Hekim Randevu Sistemi ilk kez giriş yapılırken her vatandaş için ayrı bir hesap açılır. Bunun için ilgili yönlendirme adımları takip edilir. Hesap açıldıktan sonra "Randevu Al" butonunu kullanarak T.C. kimlik numarası ve belirlenen şifre ile giriş yapılır. İstenilen hastane, poliklinik ve hekim tercihi yapılarak randevu alınır. MHRS hastane randevusu alma işlemi yapmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.


MHRS HASTANE RANDEVUSU ALMA İÇİN TIKLAYIN!

ALO 182 ile hastane randevusu nasıl alınır?

Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından ALO 182 aranır. Çağrıyı karşılayan operatöre hastanın T.C. Kimlik Numarası verilir. Randevu talep edilen hastane, poliklinik ve varsa hekim tercihleri operatöre bildirilir. Operatör uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa bildirir. Vatandaş da seçimini yaparak randevusunu alır.

MHRS ve ALO 182 ile randevu iptali nasıl yapılır?

MHRS sistemi üzerinden aldığınız randevuyu son 15-20 dakikaya kadar iptal edebilmektesiniz. MHRS Randevunuzu iptal etmek için önce MHRS randevu sayfasından TC kimlik numaranızı ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekiyor.

http://hastanerandevu.gov.tr adresinden randevu al bölüme girdiğinizde, Kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra sağ taraftaki "Randevu Geçmişi"kısmından randevularınızı görebilir, iptal etmek istediğiniz randevunun sağ tarafındaki "İPTAL ET" butonuna basmak sureti ile randevunuzu iptal edebilirsiniz. Ayrıca ALO 182 MHRS hattını arayarak da randevunuzu iptal ettirebilirsiniz.