X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Uzmanlar iştah kapatan gıdaları açıkladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Uzmanlar iştah kapatan gıdaları açıkladı

  • Giriş Tarihi: 29.12.2015 11:54 Güncelleme Tarihi: 29.12.2015 11:55
Uzmanlar iştah kapatan gıdaları açıkladı
Uzmanlar iştah kapatan gıdaları açıkladı

Fazla kilolardan kurtulmak için mucize besinler imdada yetişiyor. Uzmanlar, tok tutan, iştah kapatan ve aynı zamanda metabolizmayı hızlandıran gıdaları sıralıyor...

yaparken aç kalıp kendinize eziyet etmek yerine le kilo vermeyi zevkli bir hale getirebilirsiniz. Uzmanlar, şaşırtan faydalarıyla ön plana çıkan tok tutan, fazla iştahı kapatan ve zayıflamayı sağlayan bu besinlerin vücuda yararlarına değiniyor. Lahana turşusunun da sanılanın aksine tok tutup, metabolizmayı hızlandırdığını aktaran uzmanlar, zayıflamada etkili tok tutan besinlerin yaarlarını şöyle anlatıyor...

LAHANA TURŞUSU

lı bir sindirim sistemi için prebiyotik besinler önemli rol oynuyor. Aynı zamanda lahana turşusu iştahı frenlemeye de yardımcı oluyor. Ancak yararlı bir besin olan lahana turşusunun hazır olanlarını değil evde kendi yaptığınızı tüketin.

#Sayfa#

YUMURTA


Günlük protein ihtiyacının yüzde 16'sını karşılayan yumurta sizi kahvaltıdan öğle yemeğine kadar tok tutar. Biyotin, iyot, selenyum ve riboflavin gibi temel besinleri içeren yumurta aynı zamanda hastalıklara karşı da korur.

AVOKADO


Sağlıklı yağlar, esansiyel besin ve lif ile doludur.
Uzmanlar avokadonun açlığı azaltarak, tokluğu artırdığını aktarıyor.

#Sayfa#

ELMA


Açlık hissettiğinizde bir elma yiyin. Bu duyguyu hemen frenlemiş olacaksınız. Araştırmalar, bu ilkeyi uygulayanların öğün başına yaklaşık 200 kalori daha az tükettiğini gösteriyor.

BADEM


Yapılan araştırmalar bir avuç bademin tokluk yaratarak kilo kaybına yardımcı olduğu bildirilmiştir.

HİNDİSTAN CEVİZİ

Vücudun daha fazla yağ yakmasına yardımcı yanı sıra iştahınızı kontrol yağ yakıcı orta zincirli yağ asitleri içerir.

#Sayfa#

YAĞSIZ ET VE BALIK

Protein içerdikleri için uzun süre size doygunluk hissi verir. Ani acıkma hissini bastırır. Fazla kalori alımını engeller.

YEŞİL ÇAY

Antioksidan etkisiyle birçok rahatsızlığa iyi gelen yeşil çayın aynı zamanda kilo kaybına yardımcı olduğu bildirilmiştir. Uzmanlar, günde 2 fincan yeşil çay tüketimini öneriyor.

#Sayfa#

FASULYE VE BAKLİYAT

Protein ve lif kaynağı bakliyatlar uzun süre tokluk hissi sağlarken metabolizmayı hızlandırmada da etkilidir.

KIRMIZI BİBER

Metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olur.
Bu şekilde bize daha fazla yağ yakmayı sağlar. Bazı araştırmalar kırmızı biberi yedikten sonra beş saat boyunca iştah bastırdığını iddia ediyor. Siz de salatalar, ana yemekler ve çorbalara ekleyerek faydalarından yararlanabilirsiniz.

#Sayfa#

BİTTER ÇİKOLATA

Eğer tatlıya özlem duyuyorsanız, en az yüzde 75 kakao içeriği olan koyu renkli çikolataların 1-2 karesini tercih edin. Bu kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak endorfinin salgılanması- na ve tatlı özleminizin giderilme- sinde etkili olacaktır.

YULAF EZMESİ

Yulaf ezmesi sizi daha uzun süre tok tutar. Yulaf ezmesi içinde bulunan karbonhidratların vücut tarafından yakılması daha uzun sürer ve diğer öğüne kadar gereken enerjiyi sağlar. Glisemik indeksi düşük olan ancak besin değeri bakımından zengin olan yulaf ezmesi açlık
hormonu ghrelini baskılar.