X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 'Tuz yiyerek de tedavi olabiliriz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

' yiyerek de tedavi olabiliriz'

  • Giriş Tarihi: 3.1.2016 14:49 Güncelleme Tarihi: 3.1.2016 14:50
'Tuz yiyerek de tedavi olabiliriz'
'Tuz yiyerek de tedavi olabiliriz'

Prof. Dr. Usta, "Yanlış yiyerek hasta, doğru tuz yiyerek de tedavi oluruz. Bu nedenle bütün yararlı tuzları içeren ve işlemden geçmemiş deniz veya kaya tuzu tüketmeliyiz" açıklamasında bulundu.

'İşlemden geçmemiş tuz sağlığa iyi geliyor'

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Coşkun Usta, tıpta ların tedavi amaçlı kullanıldığını belirterek, işlemden geçmemiş deniz ve kaya tuzunun depresyona, kalp ve damar sağlığına iyi geldiğini bildirdi.

Usta, yaptığı açıklamada, hücrelerin sodyum, potasyum, kalsiyum, magnezyum ve klor gibi önemli elementleri kullanarak, fonksiyonlarını yerine getirdiğini söyledi.

#Sayfa#

Bu elementlerin vücuda tuzlar sayesinde alındığını anlatan Usta, piyasada bulunan rafine tuzların, yalnızca sodyum klorür içerdiğini, oysa doğada sodyum klorürün tek başına bulunmadığını ifade etti.

Prof. Dr. Usta, denizler ve kayalarda bulunan tuz türlerinin işlemlerden geçirilerek sodyum klorür elde edildiğini belirterek, "Kaygan olsun diye de alüminyum ekleyerek insanoğlu için zararlı hale getirilir. Anlayacağınız yanlış tuz yiyerek hasta, doğru tuz yiyerek de tedavi oluruz. Bu nedenle bütün yararlı tuzları içeren ve işlemden geçmemiş deniz veya kaya tuzu tüketmeliyiz" dedi.