X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kleopatra'nın sağlık sırrı çözüldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kleopatra'nın sırrı çözüldü

  • Giriş Tarihi: 14.1.2016 11:17 Güncelleme Tarihi: 14.1.2016 11:17
Kleopatra'nın sağlık sırrı çözüldü
Kleopatra'nın sağlık sırrı çözüldü

Mısır'ın güzelliği dillere destan kraliçesi Kleopatra'nın sırrı çözüldü. Kraliçe, ayağının belirli noktalarına yaptırdığı la enerjisini korudu...

Antik çağlardan günümüze kadar ulaşan teknikleri getiriyor. Eski Mısır ve Çin'de uygulanan çok özel masajlar şifa veriyor. Kleopatra'nın da özel şifacılarına yaptırdığı öne çıkıyor. Günümüz uzmanları kadın-erkek herkeste etkili olduğunu söylediği bu masajın yararları dikkat çekiyor. Uzmanlar, güzelliğin yanı sıra bu çok özel nı şöyle sıralıyor:

#Sayfa#

MİGRENE DE ETKİ EDİYOR


Sinirleri uyarıp, stres ve yorgunluğu alarak ciltteki kırışıklıkları önlüyor.

Bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

Vücudun enerji akışını hızlandırıyor.

İyi bir uykuya hazırlıyor.

Kan basıncını düşürüp, dengeliyor.

Metabolizmanın hızını artırıp kilo vermeyi sağlıyor.

Baş ağrısı ve inatçı migreni gideriyor.

Vücuttaki lenflerin düzenli çalışmasını sağlıyor.

Damar sertliğine iyi geliyor.

#Sayfa#

UYGULAMA ÖNEMLİ


Bu özel masajın tekniğini iyi bilmek gerektiğini söyleyen uzmanlar uygulamanın nasıl yapılacağını ise şöyle anlatıyor: Öncelikle ayaklar iyice yıkanıp temizlendikten sonra kurulanır. Esansiyel yağın içine Hindistan cevizi yağı ve badem yağı eklenir. Ayak tabanından parmak uçlarına kadar elin iki baş parmağı kullanılarak her noktaya yağlı karışımla birlikte baskı uygulanır. Eklem yerlerinden parmaklar hafifçe çekilip bükülerek yağ yedirilir. Bu işlem birkaç kez üst üste yapılıp, rahatlama sağlanır.

#Sayfa#

ÜST KISMI DA OVULUR


Ayağın tamamı da aşağı yukarı bükülür. Ayak bilekleri, topuklar ve aşil tendonuna da aynı uygulama yapılır. Ayakların altının yanı sıra üstü de unutulmamalıdır. Bu nedenle esansiyel yağ karışımıyla birlikte ayak üst kısmı da ovulur. Eklem yerlerine aşırı olmamak kaydıyla baskı yapılır. Bu masajın özellikle geceleri yatmadan yapılması gerekiyor ki, ertesi sabaha zinde ve enerjik kalkılabilsin.

Kaynak: Takvim