X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Mevsimlik Çiçek Ekimi Çalışmaları Tüm Hızıyla Devam Ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Mevsimlik Çiçek Ekimi Çalışmaları Tüm Hızıyla Devam Ediyor

  • Giriş Tarihi: 7.4.2015 14:28 Güncelleme Tarihi: 7.4.2015 15:01
MEVSİMLİK ÇİÇEK EKİMİ ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
Mevsimlik Çiçek Ekimi Çalışmaları Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından başlatılan mevsimlik çiçek ekimi çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
‘Sakarya’yı Birlikte Güzelleştiriyoruz’ hedefiyle kent estetiğine yönelik örnek çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Türker Vardar, “Başlattığımız çalışmaların hemşerilerimizin yüreklerine sevgi, yüzlerine tebessüm getirmesini diliyoruz. Sakarya’yı birlikte güzelleştirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.
Vardar, “Kışlık mevsimlik çiçek çalışmaları kapsamında şehrimizin muhtelif bölgelerine 800 bin menekşe ve çuha dikimi gerçekleştirdik. Kent estetiği açısından büyük beğeni toplayan desen çalışmalarımızla Kent Park ve Sakarya Park’ta gözlere ve gönüllere dokunduk. Şehrimiz ulaşımında önemli yeri olan güzergahları da renklendirdik. Kavşaklarda podima taşları kullanarak başlattığımız çevre düzenlemeleriyle arterlere daha modern bir görünüm kazandırdık” ifadelerini kullandı.
Türker Vardar açıklamalarını şu şekilde sürdürdü; “Lale, sümbül ve üzüm sümbülü gibi 1 milyon soğanlı bitkinin ekim çalışmalarını da tamamladık. Ayrıca geçtiğimiz günlerde 40 bin adet saksılı laleyi hemşerilerimize dağıttık. İnşallah önümüzdeki günlerde de yazlık mevsimlik çiçek ekim çalışmalarımızı başlatacağız. Sakarya tüm renkleriyle ayrı güzel. Şehrimizi birlikte güzelleştirmeyi sürdüreceğiz.”