X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bayram Tatilinde 156 Kişi Boğulma Tehlikesi Geçirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Bayram Tatilinde 156 Kişi Boğulma Tehlikesi Geçirdi

  • Giriş Tarihi: 19.7.2015 17:28 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
KARADENİZ’İN KARASU, KOCAALİ VE KAYNARCA SAHİLLERİNDE RAMAZAN BAYRAMI TATİLİ BOYUNCA 156 KİŞİ BOĞULMA TEHLİKESİ GEÇİRDİ. CANKURTARAN SORUMLUSU ŞABAN KÜÇÜKOSMAN, CAN KAYBININ YAŞANMAMASI İÇİN ÖNLEMLERİNİ ARTTIRDIKLARINI SÖYLEDİ.
Bayram Tatilinde 156 Kişi Boğulma Tehlikesi Geçirdi

Karadeniz’in Karasu, Kocaali ve Kaynarca Sahillerinde Ramazan Bayramı tatili boyunca 156 kişi boğulma tehlikesi geçirdi. Cankurtaran Sorumlusu Şaban Küçükosman, can kaybının yaşanmaması için önlemlerini arttırdıklarını söyledi.
Karadeniz’in Karasu,Kaynarca ve Kocaali sahilleri bayram tatili boyunca vatandaşların akınına uğradı. Tatil boyunca Karadeniz’e serinlemek için giren 156 kişi ise cankurtaranlar tarafından boğulmak üzereyken kurtarıldı.
Karasu, Kocaali ve Kaynarca’ya ait 57 kilometrelik sahil bandında bulunan 30 kulede 45 cankurtaran, 7 jetski ve bir adet Zodyak bot ile sabah saat 08.30’dan akşam 19.00’a kadar görev yapıyor.
Bayram tatili boyunca 156 kişinin boğulma tehlikesi geçirdiğini ifade eden Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Amirliği Cankurtaran Sorumlusu Şaban Küçükosman, “Su içerisinde vatandaşlarımızın güvenliğini sağlayacak su topları, dubalar, tehlike şamandıraları, plajda ise uyarıcı levhalar ve bilgilendirici broşürler dağıtıyoruz. Geçen yıl 3 vatandaşımızı kaybetmiştik bu yıl hiç kayıp vermedik” dedi.
Denize girecek olan vatandaşlara uyarılarda bulunan Küçükosman, “Diğer denizlerimize nazaran Karadeniz’de rip akıntıları daha fazla görülüyor. Her ne kadar yüzme bilseler de cankurtaranların uyarılarını dikkate alsınlar ve özellikle kuzey rüzgarlarında denize girmemeye özen göstersinler” diye konuştu.