X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Domuz Gribine Karşı Hasta Ziyaretlerine Dikkat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Domuz Gribine Karşı Hasta Ziyaretlerine Dikkat

  • Giriş Tarihi: 27.3.2015 15:38 Güncelleme Tarihi: 27.3.2015 21:13
SAMSUN EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ ENFEKSİYON HASTALIKLARI UZMANI DR. NURULLAH DİKMEN, DOMUZ GRİBİNE KARŞI ÖNLEM AMACIYLA VATANDAŞLARIN HASTA ZİYARETLERİNE BİR SÜRE ARA VERİP HASTALARI EVLERİNDE VEYA HASTANELERDE YÜZ YÜZE ZİYARET ETME YERİNE TELEFO
Domuz Gribine Karşı Hasta Ziyaretlerine Dikkat

Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Nurullah Dikmen, domuz gribine karşı önlem amacıyla vatandaşların hasta ziyaretlerine bir süre ara verip hastaları evlerinde veya hastanelerde yüz yüze ziyaret etme yerine telefonla veya başka bir iletişim aracıyla ’geçmiş olsun’ dileklerini iletmelerinin faydalı olacağını söyledi.
Türkiye’de salgın halinde olmasa bile ölümlere yol açan domuz gribine karşı uzmanlar vatandaşları uyardı. Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Nurullah Dikmen, domuz gribine karşı tekbir amacıyla bazı önerilerde bulundu. Dr. Nurullah Dikmen, "Tüm Türkiyemizde görülen söz konusu grip vakası eski yıllara oranla düşük. Ağırlık olarak 3-4 grip türü görmekteyiz. İnsanlarımız korunmak için grip tanısı olan kişilerden uzak durmak en güzeli. Hasta ziyaretlerimizi yapıyorum ancak şimdilik ziyaret etme yerine telefonla veya diğer teknolojik aletlerde ’geçmiş olsun’ dileklerimizi iletelim. El temizli çok önemli. Bir tokalaşma yapıyoruz, elimizi yüzümüze gözümüze sürüyoruz. Bu dönemde hastanelerde ve evlerde hasta ziyaretlerine gitmemekte fayda var" diye konuştu.