X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Öğrencilere ‘Bedel’ Gösterimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Öğrencilere ‘Bedel’ Gösterimi

  • Giriş Tarihi: 8.4.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 12:36
ATAKUM BELEDİYESİ TARAFINDAN UYUŞTURUCU BAŞTA OLMAK ÜZERE KÖTÜ ALIŞKANLIKLARIN İNSAN HAYATINDAKİ ETKİLERİNE KARŞI FARKINDALIK OLUŞTURMAYA YÖNELİK İLÇEDEKİ OKULLARDA GÖSTERİMİ DEVAM EDEN ‘BEDEL’ ADLI TİYATRO OYUNU BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR.
Öğrencilere ‘Bedel’ Gösterimi

Atakum Belediyesi tarafından uyuşturucu başta olmak üzere kötü alışkanlıkların insan hayatındaki etkilerine karşı farkındalık oluşturmaya yönelik ilçedeki okullarda gösterimi devam eden ‘Bedel’ adlı tiyatro oyunu büyük ilgi görüyor.
Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nde sahnelenen ve öğrencilerin ilgiyle takip ettiği oyunda uyuşturucu madde kullanan ve hayatı mahvolan bir kişinin yaşam hikayesi anlatılırken oyunu izleyen öğrenciler, ibretlik sahneler karşısında duygusal anlar yaşadı.
Atakum ilçesindeki tüm okullarda tiyatro oyununun sahneleneceğini ve gençlerin kötü alışkanlıklara karşı görsel olarak uyarılmasının hedeflendiğini belirten Atakum Belediyesi Kültür Müdürü Kadir Yalnız, “Atakum Belediyesi olarak gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak durması için farkındalık oluşturmayı hedefliyoruz. Bu anlamda Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın talimatı doğrultusunda ilçemizdeki tüm okulları kapsayan bir etkinlik gerçekleştirmeye başladık. Bedel adlı tiyatro oyunu ile gençlere, uyuşturucu ve benzeri maddelerin başlarına neler getirebileceğini göstermeyi hedefliyoruz” dedi.