X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Avusturya’nın Wörgl Belediyesi Samsun’u Örnek Alacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Avusturya’nın Wörgl Belediyesi ’u Örnek Alacak

  • Giriş Tarihi: 27.4.2015 18:48 Güncelleme Tarihi: 27.4.2015 23:32
AVRUPA BİRLİĞİ PROJESİ KAPSAMINDA AVUSTURYA’NIN WÖRGL BELEDİYESİ’NDEN SAMSUN’A GELEN 25 KİŞİLİK HEYET ATAKUM YAŞAM PARKI’NI ZİYARET EDEREK ENGELLİLERİN YAPTIĞI SOSYAL FAALİYETLERİ YERİNDE İNCELEDİ.
Avusturya’nın Wörgl Belediyesi Samsun’u Örnek Alacak

Avrupa Birliği projesi kapsamında Avusturya’nın Wörgl Belediyesi’nden ’a gelen 25 kişilik heyet Atakum Yaşam Parkı’nı ziyaret ederek engellilerin yaptığı sosyal faaliyetleri yerinde inceledi.
Samsun’daki sosyal sistemlerin işleyişini öğrenmek için buraya geldiklerini söyleyen Wörgl Belediyesi Kommunity (Gençlik Enfermasyon ve Yerel Yönetimler) Genel Müdürü Klaus Ritzer, “Öğrenmiş olduğumuz bilgileri kendi ülkemizde nasıl değerlendirebiliriz diye bu ziyarette bulunduk” dedi.
60 engelli kursiyer ile haftanın 5 günü Atakum Yaşam Park’ta çalıştıklarını belirten Amisos 55 Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Mehmet Yaşar, “Avusturya’dan gelen 25 kişiye burada ürettiğimiz takı tasarım, yağlı boya resim çalışmaları, Erzincan takı tasarım ürünlerini ve Atakum Yaşam Parkı’nı tanıttık” diye konuştu.
Avusturya’dan gelen heyet 1 hafta boyunca Samsun’da değişik kurumlara ziyaretlerde bulunduktan sonra edindikleri bilgileri Wörgl Belediyesi’ne aktarmak için ülkelerine geri dönecekler.