X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER ‘Reji Atölyesine’ne 30 Kişi Katıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

‘Reji Atölyesine’ne 30 Kişi Katıldı

  • Giriş Tarihi: 28.4.2015 18:28 Güncelleme Tarihi: 29.4.2015 01:16
KARADENİZ’E KIYISI OLAN KENT TİYATROLARI BİRLİĞİ DERNEĞİ'NİN(KATİB) DÜZENLEDİĞİ ‘REJİ ATÖLYESİ’ ADLI EĞİTİM FAALİYETİNE 30 KİŞİ KATILDI.
‘Reji Atölyesine’ne 30 Kişi Katıldı

Karadeniz’e Kıyısı Olan Kent Tiyatroları Birliği Derneği’nin(KATİB) düzenlediği ‘Reji Atölyesi’ adlı eğitim faaliyetine 30 kişi katıldı.
TES-İŞ Sendikası toplantı salonunda ve Düşevi Sanat Merkezi’nde gerçekleşen eğitime 14 yönetmen ve farklı zamanlarda 16 gözlemci ile birlikte 30 kişi katıldı. Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölüm Başkanı Prof. Dr. Metin Balay’ın gerçekleştirdiği çalışmada; oyun seçimi, oyun sahneye konulurken dikkat edilmesi gereken şeyler, amatör ve profesyonel tiyatroların sorunları üzerinde duruldu. Ayrıca; Oktay Arayıcı’nın ‘Rumuz Goncagül’, Nazım Hikmet’in ‘Kafatası’, Betolt Brecht’in ‘Kafkas Tebeşir Dairesi’ oyunları üzerinden reji çalışmaları yapıldı.
KATİB Başkanı Cem Kaynar, 2 gün 14 saat süren çalışma sonunda Prof. Dr. Metin Balay’a teşekkür edip küçük bir hediye sunduktan sonra yaptığı açıklamada, “Bundan sonraki hedefimiz Temmuz ayı sonunda ’da üçüncüsü yapılacak olan ve 80 kişinin katılmasını beklediğimiz Tiyatro Köyü olacak” dedi.