X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bafra Belediyesi Yeni Mezarlık Yeri Yapıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Bafra Belediyesi Yeni Mezarlık Yeri Yapıyor

  • Giriş Tarihi: 12.7.2015 19:28 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 06:59
SAMSUN'UN BAFRA İLÇESİNDE YENİ MEZARLIK ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI. 180 BİN DÖNÜM ALANA SAHİP OLACAK OLAN YENİ MEZARLIĞIN ETRAFI DİREK VE TELLERLE ÇEVRİLİYOR.
Bafra Belediyesi Yeni Mezarlık Yeri Yapıyor

’un Bafra ilçesinde yeni mezarlık çalışmalarına başlandı. 180 bin dönüm alana sahip olacak olan yeni mezarlığın etrafı direk ve tellerle çevriliyor.
Bafra Belediyesi tarafından hazırlanan Yakıntaş Mahallesi mevkiindeki yeni mezarlıkta çalışmaları yerinde inceleyen Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, "Asri mezarlığımızda yerimiz çok azaldı. İnsanlarımız zamanında 5-8-10 kişilik şeklinde yerler almış. Tabii hepsi kullanılmış değil. Boş duran yerler de var. Ama bunlar artık bize de ait değil. Bu nedenle vatandaşlarımıza verecek yerimiz kalmadı. Bu nedenle yeni bir mezarlık yeri ihtiyacımız bulunuyordu. Gerekli inceleme ve çalışmalar sonucunda Yakıntaş Mahallemizde yaklaşık 180 bin dönümlük alanı yeni mezarlık yerimiz olarak hazırlamaya başladık. Samsun Büyükşehir Belediyemiz de katkı yapmaktadır. Ölüm, insanlarımızın üzüldüğü bir durumdur. Fakat mezar yeri ve mezarlık hizmetleri de yapılması gereken önemli bir hizmettir. Biz de bu hizmetleri insanlarımızın yanında olarak yapmaktayız" dedi.