X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kadınlar Gününe Özel Resim Sergisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kadınlar Gününe Özel Resim Sergisi

  • Giriş Tarihi: 8.3.2015 16:19 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
HALİLİYE BELEDİYESİ KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ DOLAYISIYLA DÜZENLENEN KARMA RESİM SERGİSİ'NİN AÇILIŞI YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ. AÇILIŞ ÖNCESİ İSE KADINLARA KARANFİL DAĞITILDI.
Kadınlar Gününe Özel Resim Sergisi

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen Karma Resim Sergisi’nin açılışında bayanlara karanfil dağıtıldı.
Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde düzenlenen serginin açılışına, Vali Yardımcısı Aylin Kırcı Duman, Haliliye Belediye Başkan Yardımcıları Hacı Kunduza, Osman Uludağ, ressamlar ve sanatseverler katıldı. Çeşitli üniversitelerin akademisyenleri ve öğrencilerinden oluşan 58 sanatçının hazırladığı 58 eserin yer aldığı sergi, sanatseverlerin büyük ilgisini topladı.
Sergiyle ilgili açıklama yapan Vali Yardımcısı Aylin Kırcı Duman, "Haliliye Belediyemiz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kadın konulu resim sergisi düzenledi. Karma bir sergi, kentte yaşayan ressamlarımızın eserlerini burada görebiliyoruz. Çok güzel çalışmalar var. Gerçekten ellerine yüreklerine sağlık diyorum" dedi.
Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla resim sergisi düzenlediklerini ifade eden Başkan Yardımcısı Osman Uludağ ise kadınlara önem verdiklerini belirtti.
Resim sergisinin açılışı öncesinde ise Başkan Yardımcısı Osman Uludağ, alışveriş merkezindeki kadınlara karanfil hediye etti. Kadınların, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan Başkan Yardımcısı Uludağ, her zaman kadınlara yönelik yapılacak faaliyetlerin yanında olduğunu söyledi.