X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kutlu Doğum Haftası Teması Belli Oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kutlu Doğum Haftası Teması Belli Oldu

  • Giriş Tarihi: 20.3.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 16:27
İL MÜFTÜSÜ İHSAN AÇIK, 2015 YILI KUTLU DOĞUM HAFTASI TEMASININ “HZ. PEYGAMBER VE BİRLİKTE YAŞAMA AHLAKI” OLARAK BELİRLENDİĞİNİ İFADE ETTİ.
Kutlu Doğum Haftası Teması Belli Oldu

İl Müftüsü İhsan Açık, 2015 Yılı Kutlu Doğum Haftası temasının “Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı” olarak belirlendiğini ifade etti.
İstişare toplantısı çeşitli kurum, kuruluş ve STK’ların katılımıyla İl Müftüsü İhsan Açık başkanlığında İl Müftülüğü’nde yapıldı. İl Müftülüğü olarak hafta boyunca bu temanın işleneceğini, sempozyum düzenleneceğini, kuruluşların da bu temayı öne çıkarmalarının faydalı olacağını vurguladı. Toplantıda Müftü İhsan Açık, geçen yıllarda yapılan programlardan örnekler vererek katılım olması durumunda ortak program yapılabileceğini veya kuruluşların programına basılacak materyalde yer verebileceklerini ifade etti. Açık, bu yıl tek yerde büyük bir organizasyon yerine her mahallede bir program yapmayı planladıklarını, bu yıl çadır kentteki Suriyeli misafirlere de Kutlu Doğum programı yapılacağını, özellikle okullara ve yetimlere yönelik faaliyetler ile sivil araçlar da dahil olmak üzere Peygamberimizi hatırlatıcı mesaj içeren sticker (bilgilendirici etiket) hazırlanmasının güzel olacağını ifade etti.
Katılan temsilcilerin görüş ve önerileriyle toplantı sona erdi.