X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Mursi’nin İdam Kararı Protesto Edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Mursi’nin İdam Kararı Protesto Edildi

  • Giriş Tarihi: 18.5.2015 14:38 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 14:40
ŞANLIURFA’DA SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI MEMUR-SEN KONFEDERASYONU ÖNCÜLÜĞÜNDE MISIR'DAKİ İDAM KARARLARINA TEPKİ İÇİN BUGÜN MEYDANA İNDİ.
Mursi’nin İdam Kararı Protesto Edildi

’da, sivil toplum kuruluşları, Memur-Sen Konfederasyonu öncülüğünde Mısır’daki idam kararlarına tepki için bugün meydana indi.
Karakoyun İş Merkezi önünde bir araya gelen sivil toplum kuruluşları tepkilerini, ‘Mursi’ye selam direnişe devam’,’Zalimler için yaşasın cehennem’,’Mursi’nin idamı, Batı’nın utancı’,’Ne darbe ne Sisi; özgür Mursi, ’Mursi’ye özgürlük, mazlumlara adalet’ sloganları atarak gösterdi.
Memur-Sen İl Temsilcisi İbrahim Coşkun, yaptığı açıklamada, “Mazlumun dostu, zalimin düşmanı değerli kardeşlerim, katil Sisi’yi lanetlemek için buradayız. Darbeci mahkemelerin kararlarını protesto için buradayız. Mursi ve mazlumlara sahip çıkmak için buradayız" dedi. Hafta sonu darbe hukukunun Mursi, Bedii ve Karadavi’nin de aralarında bulunduğu 106 kişinin dosyasını idam kararıyla ilgili görüş alınması için müftülüğe gönderdiğini anlatan Coşkun, şunları söyledi: "Yazıklar olsun. Mursi’ye ve Mısır halkına karşı verilen haksız, hukuksuz kararları ve alçakça saldırıları, despotizmi şiddetle kınıyor lanetliyoruz. İdam kararları Mısır’daki vahşetin tescilidir. Zulme sessiz kalmayıp meydanları terk etmeyerek, binlerce şehit vererek dünyada eşi benzerine az rastlanan örnek bir direnişe imza atanlar değil, darbeciler yargı önünde hesap vermelidir. Mısır halkının izzetli duruşunu ve iradesini cezalar teslim alamaz. İspat edilmiş tek suç bulunmazken milletin seçtikleri yargılanamaz, siyasi kararlarla özgür düşünce esir alınamaz, baskı, dayatma, idam sehpaları direnişi durduramaz. Kazanacağız. Zalimlere karşı mazlumlar kazanacak."