X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kaymakam Dr. Citer’den Çadırken Ziyareti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kaymakam Dr. Citer’den Çadırken Ziyareti

  • Giriş Tarihi: 27.5.2015 20:18 Güncelleme Tarihi: 28.5.2015 07:25
VİRANŞEHİR KAYMAKAMI DR. HUZEYFE CİTER, AFAD ÇADIR KENT KONAKLAMA TESİSLERİ’Nİ ZİYARET EDEREK, İNCELEMELERDE BULUNDU.
Kaymakam Dr. Citer’den Çadırken Ziyareti

Viranşehir Kaymakamı Dr. Huzeyfe Citer, AFAD Çadır Kent Konaklama Tesisleri’ni ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.
Kaymakam Citer ve beraberindeki heyet, çadır kentteki okul, market ve hastaneyi ziyaret etti. Ziyarette Kaymakam Dr. Citer’e Çadır Kent Müdürü Zeki Kaya da eşlik etti. Suriyeli sığınmacıların kaldığı konaklama tesislerinde ziyaret ve incelemelerde bulunan Kaymakam Citer, sığınmacıların sorunlarını dinleyerek, çadır kentin son durumu hakkında yetkililerden bilgi aldı. Suriyeli çocuklar ile de yakından ilgilenen Kaymakam Citer, çocuklara hediye vererek onları sevindirdi.
AFAD Viranşehir Konaklama Tesisleri olarak Suriyeli sığınmacılara gereken kolaylığı sağlamaya çalıştıklarını ifade eden Kaymakam Citer, şunları kaydetti:
"İki buçuk yıldır Suriyeli sığınmacılara hizmet veren çadır kentte Suriyeli sığınmacı kardeşlerimize imkanların elverdiği ölçüde her türlü hizmeti sunmaya çalışıyoruz. Savaştan kaçarak ülkemize sığınmış olan bu insanların psikolojini anlayarak onlara yaklaşamaya çalışıyoruz. Çadır kentimize sığınana Suriyeli sığınmacıların çoğu evleri yıkılmış, yakınlarını kaybetmiş, sakat kalmış insanlardan oluşuyor. Çadır kentte hizmet veren arkadaşlarımız bu durumun farkında olarak bu insanlara yaklaşıyor. Büyük bir özveri ve fedakarlık gösteren arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. Ülkemiz ve halkımız başta Suriyeli ve Irak’tan gelen sığınmacılar olmak üzere savaş mağduru insanlara göstermiş oldukları şefkatle bütün dünyaya insanlık dersi vermişlerdir."
Suriye ve Irak’ta devam eden iç savaşın bir an önce bitmesi temennisinde bulunan Kaymakam Citer, Ortadoğu’ya barış ve huzurun geleceğine inancının tam olduğunu söyledi.