X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Ramazan Piazza’da Sema Gösterisiyle Uğurlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Ramazan Piazza’da Sema Gösterisiyle Uğurlandı

  • Giriş Tarihi: 16.7.2015 13:08 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
ESKİ RAMAZANLARIN TADINI ARATMAYACAK ETKİNLİKLERLE ZİYARETÇİLERİNİ 1 AY BOYUNCA ADETA ZAMAN TÜNELİNDE YOLCULUĞA ÇIKARAN ŞANLIURFA PİAZZA ALIŞVERİŞ VE EĞLENCE MERKEZİ'NDE RAMAZAN, 'ON BİR AYIN SULTANI' SEMA GÖSTERİSİ İLE UĞURLANDI.
Ramazan Piazza’da Sema Gösterisiyle Uğurlandı

Eski Ramazanların tadını aratmayacak etkinliklerle ziyaretçilerini 1 ay boyunca adeta zaman tünelinde yolculuğa çıkaran Piazza Alışveriş ve Eğlence Merkezi’nde Ramazan, ’On bir ayın sultanı’ sema gösterisi ile uğurlandı.
Şanlıurfalı ziyaretçilerin büyük ilgisini çeken sema gösterisi Piazza’nın zemin katında gerçekleştirildi. AVM’nin mimarisi sayesinde üst katlardan da rahatlıkla izlenen sema gösterisi iki seans halinde yapıldı. Aralarında çocukların da bulunduğu semazenler, büyük bir konsantrasyon gereken semalarını tasavvuf müziği eşliğinde başarıyla tamamlarken izleyenleri de manevi hazzı yüksek bir duygu seline sürükledi.
Semazenlerin, tennure adı verilen kıyafetleri ve başlarındaki sikkeleriyle bir elleri aşağıda, diğer elleri yukarıda, dengelerini hiç bozmadan parmak uçlarında dönerek yaptıkları gösteriyi izleyenler, o anları ölümsüzleştirmek için cep telefonlarından bol bol hatıra fotoğrafı çekti.