X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER AK Parti adayları belli oldu! İşte o sürpriz isimler!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

adayları belli oldu! İşte o sürpriz isimler!

  • Giriş Tarihi: 8.4.2015 00:53 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 09:29
AK Parti adayları belli oldu! İşte o sürpriz isimler!
AK Parti adayları belli oldu! İşte o sürpriz isimler!

adayları! Merakla beklenen gün geldi çattı. Tüm partiler milletvekili adaylarını 'ya bildirdi. İşte AK Parti milletvekili adayları, il il isim listesi ve tüm detayları...

Seçimlere kısa bir süre kala partiler milletvekili adaylarını 'ya sundu. İşte 'nin Yüksek Seçim Kurulu'na verdiği aday listesi ve listedeki sürpriz isimler...

SÜRPRİZ İSİMLER

Eski Fazilet Partisi Milletvekili Merve Kavakçı'nın kızkardeşi Ravza Kavakçı Kan da 1. Bölge 9. sırada yer aldı.

1. Bölge'nin ilk sırasında ise Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce bulunuyor.

Ermeni asıllı gazeteci-yazar Markar Eseyan da 2. Bölge 12. sıradan aday oldu. AK Parti'nin eski İstanbul İl Başkanı Aziz Babışcu da 2. Bölge 4. sırada yer aldı.

Gazeteci Mahmut Övür de 3. bölge 14. sırada yarışacak.

2. Bölge'de listenin başında AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır var. TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı da 2. sırada yer aldı.

3. Bölge 1. sırada, AK Parti'nin Zeçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop bulunuyor. 30 Mart seçimlerinde AK Parti'nin seçim şarkısı "Dombra"yı uyarlayıp söyleyen şarkıcı Uğur Işılak da 3. Bölge 9. sırada yer aldı.

KADIN ADAYLAR

AK Parti'de, 1. Bölge'de 9 kadın aday bulunuyor. 2. Bölge'de 6, 3. Bölge'de de 9 kadın aday yer alıyor.

İŞTE AK PARTİ'NİN LİSTESİ

ADANA

1. NECDET ÜNÜVAR DOKTOR

2. FATMA GÜLDEMET SARI MİMAR

3. SADULLAH KISACIK MÜHENDİS

4. TALİP KÜÇÜKCAN ÖĞRETİM ÜYESİ

5. MEHMET ŞÜKRÜ ERDİNÇ AVUKAT

6. ESRA YALVAÇ DOKTOR

7. MEHMET CAN AVUKAT

8. MUSTAFA ÇALIŞKAN ECZACI

9. ASUMAN TEKİN MİMAR

10. KASIM PAMUK MALİ MÜŞAVİR

11. MEHMET FARUK BOZKURT ÖĞRETMEN

12. RAMAZAN DEMİR YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

13. MEHMET AY AVUKAT

14. HASAN BERZAN TOPRAK AVUKAT


ADIYAMAN

1. AHMET AYDIN AVUKAT

2. ADNAN BOYNUKARA MÜHENDİS

3. İBRAHİM HALİL FIRAT AVUKAT

4. SALİH FIRAT DOKTOR

5. İCLAL YALÇIN TUTUŞ ECZACI

AFYONKARAHİSAR

1. HALİL ÜRÜN AVUKAT

2. ALİ ÖZKAYA AVUKAT
3. REMZİYE SIVACI DOKTOR
4. AKİF ÖZKALDI MÜHENDİS
5. FATİH BEDER AVUKAT

AĞRI

1. ABDULLAH ATALAY MÜHENDİS
2. YILMAZ ENSAROĞLU İLAHİYATÇI
3. HALİL ÖZYOLCU AVUKAT
4. ALİ KONYAR ORTA YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR



AKSARAY

1. İLKNUR İNCEÖZ AVUKAT
2. NEVZAT PALTA MÜHENDİS
3. HÜSEYİN HÜYÜK AVUKAT

AMASYA

1. MEHMET NACİ BOSTANCI ÖĞRETİM ÜYESİ
2. SAİT YÜCE İLAHİYATÇI
3. HASAN ALİ CESUR MÜHENDİS



ANKARA 1

1. YALÇIN AKDOĞAN SİYASET BİLİMCİ
2. AHMET GÜNDOĞDU EĞİTMEN
3. ALİ İHSAN ARSLAN YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
4. JÜLİDE SARIEROĞLU EKONOMİST
5. MURAT ALPARSLAN AVUKAT
6. ERTAN AYDIN MÜŞAVİR
7. TÜLAY SELAMOĞLU MİMAR
8. FATİH ŞAHİN AVUKAT
9. MEHMET EMİN ZARARSIZ MÜŞAVİR
10. HASAN ALBAYRAK MÜŞAVİR
11. ERCAN KINACI AVUKAT
12. BARIŞ AYDIN YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
13. MURAT KÖSE MÜHENDİS
14. HASAN KARAGÖZ YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
15. HATİCE DEMİRTAŞ AVUKAT
16. HAYDAR ŞAHİN AVUKAT
17. FATMA COŞAR KARACAN AVUKAT
18. MEHMET ALİ CANLI AVUKAT

ANKARA 2

1. EMRULLAH İŞLER ÖĞRETİM ÜYESİ
2. AHMET İYİMAYA AVUKAT
3. LÜTFİYE SELVA ÇAM MÜHENDİS
4. VEDAT BİLGİN ÖĞRETİM ÜYESİ
5. AYDIN ÜNAL GAZETECİ / YAZAR
6. AYHAN YILMAZ ORTA SERBEST/ÖZEL
7. MAHMUT SAMİ MALLI MÜHENDİS
8. NEVZAT CEYLAN YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
9. AHMET BABA MALİ MÜŞAVİR
10. NURİ ELİBOL GAZETECİ / YAZAR
11. ADEM CEYLAN YÖNETİCİ - KAMU
12. SELİM CERRAH YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
13. BÜLENT YAĞMUR AVUKAT
14. NESLİHAN CENK MÜHENDİS

ANTALYA

1. LÜTFİ ELVAN EKONOMİST
2. MUSTAFA KÖSE AVUKAT
3. HÜSEYİN SAMANİ MÜHENDİS
4. GÖKCEN ÖZDOĞAN ENÇ HALKLA İLİŞKİLER UZMANI
5. SENA NUR ÇELİK AVUKAT
6. İBRAHİM AYDIN MÜHENDİS
7. ATAY USLU YÖNETİCİ - KAMU
8. İBRAHİM TÜRKİŞ MALİ MÜŞAVİR
9. NEVİN KORKMAZ ZOR AVUKAT
10. HAKKI BEŞKAZALI AVUKAT
11. ERCAN MEKTEPLİOĞLU SERBEST/ÖZEL
12. İZZET YILMAZ DİŞ HEKİMİ
13. MURTAZA TAMYÜREK ORTA YÖNETİCİ - KAMU
14. MUSTAFA AKDENİZ VETERİNER HEKİMİ

ARDAHAN

1. ORHAN ATALAY ÖĞRETİM ÜYESİ
2. YUNUS BAYDAR VETERİNER HEKİMİ

ARTVİN

1. İSRAFİL KIŞLA YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
2. VEDAT KİBAR MALİ MÜŞAVİR

AYDIN

1. MEHMET SADIK ATAY MÜHENDİS
2. ABDURRAHMAN ÖZ AVUKAT
3. ZEYNEP ARMAĞAN USLU ÖĞRETİM ÜYESİ
4. MUSTAFA SAVAŞ YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
5. METİN YAVUZ ORTA YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
6. ERSİN ESENLİK MÜHENDİS
7. CENGİZ ALTINTAŞ ÖĞRETMEN

BALIKESİR

1. MAHMUT POYRAZLI AVUKAT
2. SEMA KIRCI DANIŞMAN
3. ALİ AYDINLIOĞLU ÖĞRETMEN
4. AYŞE KARDAŞ SİYASET BİLİMCİ
5. KASIM BOSTAN MEMUR
6. MEHMET BAYYİĞİT ÖĞRETİM ÜYESİ
7. HİLAL DEMİRÖZER SERBEST/ÖZEL
8. MUSTAFA CANBEY GAZETECİ / YAZAR

BARTIN

1. YILMAZ TUNÇ AVUKAT
2. MUSTAFA YELKENCİ YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

BATMAN

1. ZİVER ÖZDEMİR MÜHENDİS

2. MEHMET EMİN EKMEN AVUKAT
3. MURAT GÜNEŞTEKİN MÜHENDİS
4. ADİLE GÜRBÜZ AVUKAT

BAYBURT

1. NACİ AĞBAL YÖNETİCİ - KAMU
2. BÜNYAMİN ÖZBEK MÜHENDİS

BİLECİK

1. HALİL ELDEMİR MÜHENDİS
2. RAMAZAN KURTULMUŞ ORTA EMEKLİ

BİNGÖL

1. ŞEBNEM KOCAKELÇİ YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
2. ENVER FEHMİOĞLU ÖĞRETMEN
3. FEYZİ BERDİBEK ORTA SERBEST/ÖZEL

BİTLİS

1. VEDAT DEMİRÖZ MALİ MÜŞAVİR
2. EDİP SAFTER GAYDALI EKONOMİST
3. FATİH KADİRİOĞLU MÜHENDİS

BOLU

1. ALİ ERCOŞKUN YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
2. FEHMİ KÜPÇÜ AVUKAT
3. MEHMET EMİN GÜZ AVUKAT

BURDUR

1. REŞAT PETEK AVUKAT
2. İBRAHİM EKİCİ SERBEST/ÖZEL
3. KAMİL ÖZCAN ORTA SERBEST/ÖZEL

BURSA

1. MEHMET MÜEZZİNOĞLU DOKTOR
2. EMİNE YAVUZ GÖZGEÇ AVUKAT
3. CEMALETTİN KANİ TORUN DOKTOR
4. HÜSEYİN ŞAHİN YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
5. İSMET SU AVUKAT
6. HAKAN ÇAVUŞOĞLU AVUKAT
7. ÖNDER MATLI SERBEST/ÖZEL
8. ZEKERİYA BİRKAN AVUKAT
9. BENNUR KARABURUN SERBEST/ÖZEL
10. GÜRSEL DÖNMEZ MEMUR
11. YÜKSEL YENİ YÖNETİCİ - KAMU
12. NİHAT NASIR GAZETECİ / YAZAR
13. HARUN AKIN YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
14. AHMET KILIÇ DANIŞMAN
15. OSMAN MESTEN AVUKAT
16. HALİDE SERPİL ŞAHİN ECZACI
17. CEMİLE YİĞİT YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
18. SALİH BAŞPARMAK EĞİTMEN

ÇANAKKALE

1. BÜLENT TURAN AVUKAT
2. İSMAİL KAŞDEMİR AVUKAT
3. JÜLİDE İSKENDEROĞLU TEKNİKER
4. SEBAHATTİN GÜNER AVUKAT

ÇANKIRI

1. MUHAMMET EMİN AKBAŞOĞLU AVUKAT
2. HÜSEYİN FİLİZ YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

ÇORUM

1. SALİM USLU ORTA YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
2. CAHİT BAĞCI SOSYOLOG
3. LÜTFİYE İLKSEN CERİTOĞLU KURT ECZACI
4. AHMET SAMİ CEYLAN MÜHENDİS

DENİZLİ

1. NİHAT ZEYBEKCİ İŞADAMI
2. MEHMET YÜKSEL İŞADAMI
3. BİLAL UÇAR AVUKAT
4. NURCAN DALBUDAK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
5. OSMAN YÜCELİŞ MÜHENDİS
6. EMİN OKKAYA VETERİNER HEKİMİ
7. PERAL ULUKÖY ECZACI

DİYARBAKIR

1. CEVDET YILMAZ BÜROKRAT
2. MEHMET SELİM ENSARİOĞLU ORTA ÇİFTÇİ
3. SEYYİT HAŞIM HAŞİMİ ORTA EMEKLİ
4. OYA ERONAT MÜHENDİS
5. FAZIL HÜSNÜ ERDEM ÖĞRETİM ÜYESİ
6. ABDURRAHMAN KURT MÜHENDİS
7. ALİ İHSAN MERDANOĞLU ORTA ÇİFTÇİ
8. MUSTAFA ELGÖRMÜŞ İKTİSATÇI
9. NETİCE ARSLAN ORTA ÖĞRETMEN
10. ALAATTİN PARLAK SANATÇI
11. ABBAS BARIŞ YÖNETİCİ - KAMU

DÜZCE

1. FARUK ÖZLÜ MÜHENDİS
2. FEVAİ ARSLAN ORTA İŞADAMI
3. AYŞE KEŞİR MÜŞAVİR

EDİRNE

1. ŞEMSETTİN EMİR YÜKSEK
2. FATMA AKSAL EKONOMİST
3. MUSTAFA OKUR İLK SERBEST/ÖZEL

ELAZIĞ

1. ŞUAY ALPAY AVUKAT
2. METİN BULUT YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
3. SERPİL BULUT ÖĞRETİM ÜYESİ
4. ÖMER SERDAR AVUKAT

ERZİNCAN

1. TALHA EROL DURMAZ DOKTOR
2. SERKAN BAYRAM AVUKAT

ERZURUM

1. EFKAN ALA MÜLKİ İDARE AMİRİ
2. ADNAN YILMAZ BÜROKRAT
3. ZEHRA TAŞKESENLİOĞLU EKONOMİST
4. İBRAHİM AYDEMİR MALİ MÜŞAVİR
5. ABDURRAHİM FIRAT AVUKAT
6. ZAFER TARİKDAROĞLU EĞİTMEN

ESKİŞEHİR

1. NABİ AVCI ÖĞRETİM ÜYESİ
2. SALİH KOCA MÜHENDİS
3. EMİNE NUR GÜNAY EKONOMİST
4. MUSTAFA KEMAL BİÇERLİ ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
5. YETKİN TETİK ORTA SERBEST/ÖZEL
6. ALİ DEMİREL SERBEST/ÖZEL

GAZİANTEP

1. MEHMET ŞİMŞEK EKONOMİST
2. ABDULHAMİT GÜL AVUKAT
3. ŞAMİL TAYYAR GAZETECİ / YAZAR
4. CANAN CANDEMİR ÇELİK AVUKAT
5. ABDULLAH NEJAT KOÇER YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
6. MEHMET ERDOĞAN YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
7. SERPİL KAVRAK AVUKAT
8. ALİ ŞAHİN ULUSLARARASI İLİŞKİLER UZMANI
9. FİKRET MURAT TURAL ÖĞRETMEN
10. YUSUF ERDEM GÜZELBEY MİMAR
11. MEHMET MENDERES KARADUMAN SERBEST/ÖZEL
12. MUHAMMED HAKAN TANRIÖVER MEMUR

GİRESUN

1. TURHAN ALÇELİK DOKTOR
2. ADEM TATLI VETERİNER HEKİMİ
3. MEHMET GELDİ MÜHENDİS
4. HATİCE KOCAOĞLU ECZACI

GÜMÜŞHANE

1. KEMALETTİN AYDIN ÖĞRETİM ÜYESİ
2. FERAMUZ ÜSTÜN MALİ MÜŞAVİR

HAKKARİ

1. OSMAN KIZILBAN SERBEST/ÖZEL
2. RÜSTEM ZEYDAN DOKTOR
3. MEHMET ERTUŞ ORTA YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

HATAY

1. ADEM YEŞİLDAL AVUKAT
2. ORHAN KARASAYAR MÜHENDİS
3. MEHMET ÖNTÜRK İŞADAMI
4. MEHMET ALĞAN ORTA SERBEST/ÖZEL
5. HACI BAYRAM TÜRKOĞLU İKTİSATÇI
6. TÜLİN DURGUN YETİM DOKTOR
7. İBRAHİM NACİ YAPAR MÜHENDİS
8. MEHMET HACIOĞLU ÇİFTÇİ
9. CANAN KAHRAMAN MÜHENDİS
10. AHMET DEMİRTAŞ MÜHENDİS

IĞDIR

1. FERDİ TURAN ORTA YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
2. CENGİZ ŞEYRAN DANIŞMAN

ISPARTA

1. SÜREYYA SADİ BİLGİÇ EKONOMİST
2. RECEP ÖZEL AVUKAT
3. İSMAİL ÖZDEMİR BÜROKRAT
4. AYŞE USTA ORTA İŞKADINI

İSTANBUL 1

1. İDRİS GÜLLÜCE MÜHENDİS
2. MİHRİMAH BELMA SATIR AVUKAT
3. EROL KAYA SERBEST/ÖZEL
4. AHMET BERAT ÇONKAR YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
5. OSMAN CAN ÖĞRETİM ÜYESİ
6. BERAT ALBAYRAK ÖĞRETİM ÜYESİ
7. İSMET UÇMA GAZETECİ / YAZAR
8. METİN KÜLÜNK MÜHENDİS
9. RAVZA KAVAKCI KAN ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
10. ERKAN KANDEMİR MÜHENDİS
11. ALEV DEDEGİL YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
12. MEHMET ALİ PULCU DİŞ HEKİMİ
13. HASAN SERT MÜHENDİS
14. HÜSEYİN YAYMAN GAZETECİ / YAZAR
15. OSMAN BOYRAZ MÜHENDİS
16. FAİK IŞIK AVUKAT
17. HULUSİ ŞENTÜRK MÜHENDİS
18. ŞEYMA DÖĞÜCÜ AVUKAT
19. BİLAL TOPÇU MUHASEBECİ
20. RABİA İLHAN AVUKAT
21. FATMA VARANK MİMAR
22. ADEM SEFER MÜHENDİS
23. HURŞİT YILDIRIM AVUKAT
24. FAHRİ YASİN ŞENER İKTİSATÇI
25. PINAR KANDEMİR HACIBEKTAŞOĞLU AVUKAT
26. AYŞE KARTAL MUHASEBECİ
27. MUSTAFA DEMİRAL AVUKAT
28. MUSTAFA ÖZMEN YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
29. ESMA ERSİN SERBEST/ÖZEL
30. ALİM ERDEMİR YÖNETİCİ - KAMU
31. COŞKUN KOÇ ECZACI

İSTANBUL 2

1. VOLKAN BOZKIR DİPLOMAT
2. AYŞE NUR BAHÇEKAPILI AVUKAT
3. EKREM ERDEM SERBEST/ÖZEL
4. AZİZ BABUŞCU MALİ MÜŞAVİR
5. DURMUŞ ALİ SARIKAYA MÜŞAVİR
6. ETHEM TOLGA ÖĞRETİM ÜYESİ
7. ŞİRİN ÜNAL ORDU MENSUBU
8. FATMA BENLİ AVUKAT
9. HÜSEYİN BÜRGE ÖĞRETMEN
10. SEVİM SAVAŞER ÖĞRETİM ÜYESİ
11. HAYDAR ALİ YILDIZ AVUKAT
12. MARKAR ESEYAN GAZETECİ / YAZAR
13. OKTAY SARAL MÜHENDİS
14. AHMET HALDUN ERTÜRK DOKTOR
15. AHMET BAHA ÖĞÜTKEN MALİ MÜŞAVİR
16. AHMET HAMDİ ÇAMLI GAZETECİ / YAZAR
17. HÜSEYİN HÜSNÜ KILIÇ GAZETECİ / YAZAR
18. İBRAHİM SOLMAZ YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
19. BEDRİ BAŞ ORTA SERBEST/ÖZEL
20. İSMAİL ERGÜNEŞ AVUKAT
21. MEHMET ER SERBEST/ÖZEL
22. PERİHAN TOĞAY SERBEST/ÖZEL
23. MUHARREM BALTACI SERBEST/ÖZEL
24. REŞİDE YÜKSEL DOKTOR
25. MAHMUT DOĞAN ÖĞRETİM ÜYESİ
26. SÜLEYMAN ENES KILIÇ MÜHENDİS

İSTANBUL 3

1. MUSTAFA ŞENTOP ÖĞRETİM ÜYESİ
2. ÖZLEM ZENGİN AVUKAT
3. FEYZULLAH KIYIKLIK AVUKAT
4. MEHMET MUŞ EKONOMİST
5. MEHMET DOĞAN KUBAT AVUKAT
6. TÜLAY KAYNARCA GAZETECİ / YAZAR
7. ABDURRAHİM BOYNUKALIN ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
8. HARUN KARACA ORTA MUHASEBECİ
9. UĞUR IŞILAK ORTA SANATÇI
10. MUSTAFA YENEROĞLU AVUKAT
11. MUSTAFA AFŞIN YAZICIOĞLU MÜHENDİS
12. MEHMET METİNER GAZETECİ / YAZAR
13. HALİS DALKILIÇ İKTİSATÇI
14. MAHMUT ÖVÜR GAZETECİ / YAZAR
15. YILDIZ SEFERİNOĞLU AVUKAT
16. FATMA BETÜL SAYAN KAYA MÜHENDİS
17. TÜLİN MAZLUMOĞLU KESTANE DİŞ HEKİMİ
18. MEHMET BAYKAN AVUKAT
19. RESUL KURT ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
20. BETÜL BİRER ORTA SERBEST/ÖZEL
21. ABDULLAH BAŞCI YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
22. ZEYNEP İŞCEN ÇEVİKER SAĞLIK GÖREVLİSİ
23. CELAL BABAYİĞİT AVUKAT
24. HAKAN BAHADIR ÖĞRETİM ÜYESİ
25. HATİCE KÜBRA ÖZTÜRK GAZETECİ / YAZAR
26. YEŞİL AYTULUM TURUT ORTA SERBEST/ÖZEL
27. YASİN ZÜLBAHAROĞLU SERBEST/ÖZEL
28. ABDULLAH SADIKSOY YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
29. ARİF KALMAZ ORTA YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
30. FATMA NUR YAVUZ SERBEST/ÖZEL
31. FEVZİ DURMUŞ YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

İZMİR 1

1. VEYSEL EROĞLU ÖĞRETİM ÜYESİ
2. FATMA SENİHA NÜKHET HOTAR ÖĞRETİM ÜYESİ
3. CEMİL ŞEBOY MİMAR
4. HÜSEYİN KOCABIYIK GAZETECİ / YAZAR
5. OZAN CEYHUN ORTA SERBEST/ÖZEL
6. NECİP NASIR MÜHENDİS
7. CEMAL BEKLE SOSYOLOG
8. MAHMUT ATİLLA KAYA AVUKAT
9. BEDİHA TÜRKYILMAZ DOKTOR
10. TALİP UZUN MEMUR
11. KAZIM ERTEN MEMUR
12. ÖMER SERTBAŞ MÜHENDİS
13. GÜRBÜZ AKBULUT YÖNETİCİ - KAMU

İZMİR 2

1. MUSTAFA İBRAHİM TURHAN YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
2. NESRİN ULEMA ECZACI
3. HAMZA DAĞ AVUKAT
4. KEREM ALİ SÜREKLİ AVUKAT
5. DURMUŞ BOZTUĞ ÖĞRETİM ÜYESİ
6. MEHMET BAYINDIR DOKTOR
7. SAVCI SAYAN EKONOMİST
8. NEŞE GÜRÇAY SERBEST/ÖZEL
9. TANSU KAYA MÜHENDİS
10. BİLAL KIRKPINAR YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
11. ESRA ALADAĞ DİŞ HEKİMİ
12. ALİ HADİM ORTA ÇİFTÇİ
13. MÜJDE ÇELİK ORTA SERBEST/ÖZEL

KAHRAMANMARAŞ

1. MAHİR ÜNAL BÜROKRAT
2. NURSEL REYHANLIOĞLU ECZACI
3. VEYSİ KAYNAK AVUKAT
4. SEVDE BAYAZIT KAÇAR İŞKADINI
5. MEHMET UĞUR DİLİPAK MÜHENDİS
6. MEHMET İLKER ÇİTİL DOKTOR
7. TÜRK İSLAM KARAKOÇ AVUKAT
8. İMRAN KILIÇ İLAHİYATÇI

KARABÜK

1. OSMAN KAHVECİ MÜHENDİS
2. SEDAT NAMAL ORTA YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

KARAMAN

1. RECEP KONUK ÖĞRETMEN
2. RECEP ŞEKER DOKTOR

KARS

1. MEHMET UÇUM AVUKAT
2. YUSUF SELAHATTİN BEYRİBEY DOKTOR
3. ENSAR ERDOĞDU AVUKAT

KASTAMONU

1. MUSTAFA GÖKHAN GÜLŞEN ECZACI
2. METİN ÇELİK AVUKAT
3. ZAFER NALBANTOĞLU MÜHENDİS

KAYSERİ

1. MEHMET ÖZHASEKİ AVUKAT
2. AHMET DOĞAN ÖĞRETİM ÜYESİ
3. YAŞAR KARAYEL MÜŞAVİR
4. KEMAL TEKDEN DOKTOR
5. HAVVA TALAY ÇALIŞ DOKTOR
6. HALİL ERGEN MEMUR
7. İSMAİL TAMER DOKTOR
8. AVŞAR ASLAN YÖNETİCİ - KAMU
9. AYDIN KALKAN ÖĞRETMEN

KIRIKKALE

1. OĞUZ KAĞAN KÖKSAL MÜLKİ İDARE AMİRİ
2. RAMAZAN CAN AVUKAT
3. ABDULLAH ÖZTÜRK SERBEST/ÖZEL

KIRKLARELİ

1. HAMDİ IRMAK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
2. VOLKAN GÖÇ MÜHENDİS
3. AYTAÇ AKSOY MÜHENDİS

KIRŞEHİR

1. SALİH ÇETİNKAYA AVUKAT
2. HACI TURAN YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

KİLİS

1. REŞİT POLAT ECZACI
2. AHMET SALİH DAL ORTA YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

KOCAELİ

1. FİKRİ IŞIK ÖĞRETMEN
2. RADİYE SEZER KATIRCIOĞLU YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
3. ZEKİ AYGÜN MÜHENDİS
4. İLYAS ŞEKER MÜHENDİS
5. MEHMET AKİF YILMAZ ÖĞRETMEN
6. CEMALETTİN KAFLI AVUKAT
7. SAMİ ÇAKIR SERBEST/ÖZEL
8. AYŞE MÜGE OLŞEN ECZACI
9. HALİT ÇOKAN AVUKAT
10. YALÇIN COŞTUR MALİ MÜŞAVİR
11. YAHYA COŞKUN GAZETECİ / YAZAR

KONYA

1. AHMET DAVUTOĞLU ÖĞRETİM ÜYESİ
2. MUSTAFA BALOĞLU DOKTOR
3. HÜSNÜYE ERDOĞAN DOKTOR
4. ZİYA ALTUNYALDIZ MÜSTEŞAR
5. MUHAMMET UĞUR KALELİ ORTA YÖNETİCİ - KAMU
6. LEYLA ŞAHİN USTA DOKTOR
7. MEHMET BABAOĞLU ÖĞRETİM ÜYESİ
8. ABDULLAH AĞRALI DOKTOR
9. HALİL ETYEMEZ EĞİTMEN
10. RÜVEYDE GÜLSEREN IŞIK PİSİKOLOG
11. HACI AHMET ÖZDEMİR ÖĞRETİM ÜYESİ
12. ÖMER ÜNAL YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
13. MUSTAFA KAYA MEMUR
14. ÖMER FARUK KANIK MÜHENDİS

KÜTAHYA

1. MUSTAFA ŞÜKRÜ NAZLI MÜHENDİS
2. VURAL KAVUNCU ÖĞRETİM ÜYESİ
3. İSHAK GAZEL AVUKAT
4. AHMET TAN MALİ MÜŞAVİR

MALATYA

1. ÖZNUR ÇALIK ECZACI
2. TAHA ÖZHAN MÜŞAVİR
3. MUSTAFA ŞAHİN EĞİTMEN
4. NURETTİN YAŞAR YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
5. BÜLENT TÜFENKCİ AVUKAT
6. BAYRAM TAŞKIN AVUKAT

MANİSA

1. RECAİ BERBER MALİ MÜŞAVİR
2. UĞUR AYDEMİR MALİ MÜŞAVİR
3. SELÇUK ÖZDAĞ ÖĞRETİM ÜYESİ
4. MURAT BAYBATUR SERBEST/ÖZEL
5. ŞULE TUNALI YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
6. İSMAİL BİLEN AVUKAT
7. MUSA YILMAZ YÖNETİCİ - KAMU
8. GÜZİDE İÇEN KASAP MİMAR
9. BİLAL TEMEL AVUKAT

MARDİN

1. ORHAN MİROĞLU ÖĞRETMEN
2. GÖNÜL BEKİN ŞAHKULUBEY ECZACI
3. MEHMET VEJDİ KAHRAMAN ORTA YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
4. ABDULLAH ERİN YÖNETİCİ - KAMU
5. CENGİZ DEMİRKAYA EĞİTMEN
6. MEHMET EMİN DENİZ SERBEST/ÖZEL

MERSİN

1. MUSTAFA MUHAMMET GÜLTAK ECZACI
2. YILMAZ TEZCAN DOKTOR
3. MUHSİN KIZILKAYA GAZETECİ / YAZAR
4. ZEYNEP GÜL YILMAZ AVUKAT
5. İBRAHİM GÜL SERBEST/ÖZEL
6. ARİF YILDIRIM YÖNETİCİ - KAMU
7. MEHMET EMİN KAPLAN AVUKAT
8. PINAR NAR AVUKAT
9. CEMAL BALKAYA SERBEST/ÖZEL
10. ABDULLAH KUZ ÖĞRETMEN
11. MEHMET TAŞKIRAN MALİ MÜŞAVİR

MUĞLA

1. HASAN ÖZYER SERBEST/ÖZEL
2. HASAN KÖKTEN MÜHENDİS
3. ELVAN GÖÇER YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
4. MEHMET YAVUZ DEMİR YÖNETİCİ - KAMU
5. MUHİTTİN KAYABAŞ MÜHENDİS
6. ÖZBEN YELDA EROL GÖKCAN YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

MUŞ

1. MEHMET EMİN ŞİMŞEK MÜHENDİS
2. ABDULSELAM ER EĞİTMEN
3. HALİS SALTIK ORTA YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

NEVŞEHİR

1. MUSTAFA AÇIKGÖZ ECZACI
2. MURAT GÖKTÜRK AVUKAT
3. EBUBEKİR GİZLİGİDER AVUKAT

NİĞDE

1. ALPASLAN KAVAKLIOĞLU MÜLKİ İDARE AMİRİ
2. ERDOĞAN ÖZEGEN ORTA YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
3. YAŞAR ATAÇ YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

ORDU

1. NUMAN KURTULMUŞ ÖĞRETİM ÜYESİ
2. OKTAY ÇANAK AVUKAT
3. İHSAN ŞENER YÖNETİCİ - KAMU
4. AYŞE NİLGÜN TOMAKİN AVUKAT
5. ŞAKİR ÇOBAN ORTA YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

OSMANİYE

1. SUAT ÖNAL MÜHENDİS
2. MÜCAHİT DURMUŞOĞLU YÖNETİCİ - KAMU
3. MEHMET SARI EMEKLİ
4. EMİR HASAN ARSLANTAŞ AVUKAT

RİZE

1. HASAN KARAL İLAHİYATÇI
2. HİKMET AYAR MALİ MÜŞAVİR
3. OSMAN AŞKIN BAK MÜHENDİS

SAKARYA

1. AYŞENUR İSLAM ÖGRETİM ÜYESİ
2. MUSTAFA İSEN ÖĞRETİM ÜYESİ
3. ALİ İHSAN YAVUZ AVUKAT
4. RECEP UNCUOĞLU MÜHENDİS
5. ALİ İNCİ ÖĞRETMEN
6. RECEP HACIEYÜPOĞLU AVUKAT
7. BİLGEHAN DOĞRU DOKTOR

SAMSUN

1. AKİF ÇAĞATAY KILIÇ SİYASET BİLİMCİ
2. AHMET DEMİRCAN DOKTOR
3. FUAT KÖKTAŞ ORTA YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
4. ÇİĞDEM KARAASLAN MİMAR
5. HASAN BASRİ KURT YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
6. KAMURAN ÖZDEN MÜSTEŞAR
7. YILMAZ HOCAOĞLU AVUKAT
8. HÜSEYİN AVNİ ÇATAL MÜHENDİS
9. ADEM TUNCER YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

SİİRT

1. YASİN AKTAY ÖĞRETİM ÜYESİ
2. HAŞİM TAŞKIRAN YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
3. ALİ İLBAŞ YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

SİNOP

1. CENGİZ TOKMAK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
2. NAZIM MAVİŞ SERBEST/ÖZEL

SİVAS

1. İSMET YILMAZ AVUKAT
2. HİLMİ BİLGİN AVUKAT
3. SELİM DURSUN MÜHENDİS
4. ADEM YILDIRIM AVUKAT
5. YALÇIN ÖZDEMİR SERBEST / ÖZEL

ŞANLIURFA

1. NUREDDİN NEBATİ YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
2. MEHMET KASIM GÜLPINAR ÇİFTÇİ
3. SEYİT EYYÜPOĞLU ORTA ÇİFTÇİ
4. MAZHAR BAĞLI SOSYOLOG
5. HALİL ÖZCAN ÖĞRETİM ÜYESİ
6. HAMİDE SÜRÜCÜ MÜHENDİS
7. AHMET EŞREF FAKIBABA DOKTOR
8. MEHMET AKYÜREK ORTA YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
9. MAHMUT KAÇAR MÜHENDİS
10. YUSUF EĞİLMEZ AVUKAT
11. YILDIZ KONAL SÜSLÜ PİSİKOLOG
12. ABDULLAH YEŞİL MALİ MÜŞAVİR

ŞIRNAK

1. ARSLAN TATAR ORTA YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
2. ADNAN ŞIK ORTA SERBEST/ÖZEL
3. LEZGİN ADIYAMAN ORTA YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
4. RİZGİN BİRLİK ORTA YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

TEKİRDAĞ

1. MUSTAFA YEL MÜLKİ İDARE AMİRİ
2. AYŞE DOĞAN DİŞ HEKİMİ
3. METİN AKGÜN ORTA YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
4. EYÜP KANAR SERBEST/ÖZEL
5. HAKAN SUNAL DOKTOR
6. AHMET ÜZGÜN ÖĞRETMEN

TOKAT

1. COŞKUN ÇAKIR ÖĞRETİM ÜYESİ
2. CELİL GÖÇER DOKTOR
3. FATMA GAYE GÜLER SERBEST/ÖZEL
4. FATİH AKGÜN AVUKAT
5. MUSTAFA ARSLAN AVUKAT

TRABZON

1. SÜLEYMAN SOYLU SERBEST/ÖZEL
2. MUHAMMET BALTA MÜHENDİS
3. AYŞE SULA KÖSEOĞLU AVUKAT
4. ADNAN GÜNNAR DİŞ HEKİMİ
5. NİHAT TOSUN DOKTOR
6. SALİH CORA AVUKAT

TUNCELİ

1. MEHMET TUNÇ MÜHENDİS
2. ALİ ULVİ SEYREK AVUKAT

UŞAK

1. MEHMET ALTAY AVUKAT
2. EYÜP GÖKHAN ÖZEKİN MİMAR
3. HÜSEYİN KESKİN YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

VAN

1. BURHAN KAYATÜRK MÜHENDİS
2. ÖMER ÇAHA ÖĞRETİM ÜYESİ
3. NAHİDE HAKAN AVUKAT
4. FARUK ALPASLAN YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
5. HAMDULLAH ŞEVLİ ÖĞRETİM ÜYESİ
6. ÖZGE BURAK DEGER EĞİTMEN
7. YAKUP ALADAĞ ÖĞRETMEN
8. NİZAMETTİN AĞAR MÜŞAVİR

YALOVA

1. FİKRİ DEMİREL ÖĞRETMEN
2. MEHMET DEMİRHAN ORTA SERBEST/ÖZEL

YOZGAT

1. ABDULKADİR AKGÜL SERBEST/ÖZEL
2. ERTUĞRUL SOYSAL DOKTOR
3. YUSUF BAŞER AVUKAT
4. İSKENDER MİNAR AVUKAT

ZONGULDAK

1. HÜSEYİN ÖZBAKIR SAVCI
2. FARUK ÇATUROĞLU EKONOMİST
3. ÖZCAN ULUPINAR SERBEST/ÖZEL
4. EMİNE ÇİFT YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

5. AKIN KAYMAK EKONOMİST

BEŞİR ATAYLAY ŞÖYLE KONUŞTU:

- Her ilin anket sonuçlarını masaya yatırdık.

- Binanın 9. katında dışarıdan her şeye kapalı 11 gün çalışma yürüttük. Sabahlara kadar çalışmalarımız sürdü.

- 550 adayımız içinde 99 adayımız kadın adaydır. 451 adayımız ise erkektir. Bir dönem önceki milletvekillerimize göre kadın sayımız arttı.

- Hukukçu adaylarımız ağırlığı oluşturmaktadır. Şu andaki parlamentoda da hukukçular fazlaydı. Özel sektörden de adaylarımız mevcut.
- Üç dönem tüzüğümüz var. Bunu ilk defa uyguluyoruz.

- Lisansüstü 183 kişi, Lise mezunu ise 43 kişi, İlkokulu olan 2 kişi vardır.

- Akraba ilişkilerini önemli gördük. Merkezi siyaseti içinde bir anlayışı gözettik. AK Parti ilkeleriyle ilişkili olmayan flaş transferlerden uzak durduk. Teşkilatlarımızın ilettiklerini önemli gördük. Aday profilimizin Türkiye'nin aynası olması için çalıştık.

Davutoğlu'ndan aday listesi açıklaması

HDP aday listesi netleşti

CHP'li vekil Refik Eryılmaz istifa etti

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.