X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bundan sonra ne olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Bundan sonra ne olacak?

  • Giriş Tarihi: 1.11.2015 21:52
Bundan sonra ne olacak?
Bundan sonra ne olacak?

1 Kasım seçiminin resmi olmayan sonuçlarına göre; Ak Parti'nin tek başına iktara geldiği belli oldu. Gözler, seçim akşamının erken saatlerinden itibaren yeni hükümetin kurulması konusuna çevrildi.

Ahmet Davutoğlu'nun başkanlığındaki yeni Ak Parti Hükümeti'nin bu ayın sonunda veya Aralık ayının başındaki günlerde kurularak güvenoyu alması bekleniyor.

KESİN SONUÇLARI YSK AÇIKLAYACAK

Yüksek Seçim Kurulu'nun, 10 - 12 gün içinde kesin seçim sonuçlarını ilan etmesi bekleniyor. Meclis içtüzüğü gereği TBMM Genel Kurulu, kesin sonuçların ilanını takip eden 5. gün saat 15.00'te çağrısız olarak toplanacak. Bu birleşimde önce milletvekillerinin and içme töreni yapılacak. Toplantıya, Meclis'in en yaşlı üyesi başkanlık edecek. Yani en yaşlı üye Geçici Meclis Başkanı olacak. Bu birleşimden
5 gün sonra Meclis Başkanlığı için seçim yapılacak. Ak Parti, çoğunluğa sahip olduğu için yeni Meclis Başkanı'nın bu parti grubundan çıkması bekleniyor.

İŞTE TÜM PARTİLERİN SON OY ORANLARI

Bu süreç içinde Ahmet Davutoğlu, Geçici Hükümetin istifasını Cumhurbaşkanı'na verecek. Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, teamüller gereği istifayı aldıktan sonra hükümetten yeni hükümet kurulana kadar göreve devam etmesini isteyecek.

ERDOĞAN GÖREVİ DAVUTOĞLU'NA VARECEK

Meclis Başkanlık Divanı'nın oluşumundan sonra Erdoğan, Davutoğlu'nu hükümet kurmakla görevlendirecek. Davutoğlu'nun çok kısa bir süre içinde hükümeti kurması bekleniyor. Hükümetin oluşumunan ardından Meclis'te güvenoylaması yapılacak ve yeni hükümet resmen göreve başlayacak. Bu sürecin bu ayın son günleri ile Aralık ayının ilk günlerinde tamamlanması bekleniyor.

kalan karakter 1000

oto oto

yatırımlar ve gelişmeye devam türkiyeyi ilk beş arasına sokmak için savaşacağız topla tüfekle değil kalemle ve kalbin iman mürekkebiyle yeni tarih yazacağız el birliğiyle haydi bismillah Allah utandırmasın

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 02.11.2015 20:13
emrez emrez

dolar 2.7 altına euro 3 tl altına gerileyecek. istikrar ve huzur gelecek. çıkıp zafer turu atacağım. ülkemizin geleceğini kurtardık. ülkemiz kazandı. hepimiz kazandık. hayırlı olsun

Aynı Görüşte misiniz?
evet17
hayır6
cevapla 01.11.2015 22:11

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.