X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Mursi’ye İdam Kararına Siirt’ten Tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Mursi’ye İdam Kararına ’ten Tepki

  • Giriş Tarihi: 17.6.2015 12:38 Güncelleme Tarihi: 17.6.2015 12:42
MEMUR-SEN SİİRT İL BAŞKANI BEŞİR ÖZYEŞİL, CUMHURBAŞKANI MUHAMMED MURSİ İLE DAVA ARKADAŞLARINA İDAM KARARININ VERİLMESİNDE DARBECİ SİSİ İLE İŞBİRLİĞİ YAPAN VE KARŞI ÇIKMAYAN HERKES SORUMLULUĞU OLDUĞUNU AKTARDI.
Mursi’ye İdam Kararına Siirt’ten Tepki

Memur-Sen Şubesi, Mısır’ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi hakkında verilen idam cezasını kınadığını belirten bir açıklama yaptı.
Memur-Sen Siirt İl Başkanı Beşir Özyeşil, Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ile dava arkadaşlarına idam kararının verilmesinde darbeci Sisi ile işbirliği yapan ve karşı çıkmayan herkes sorumluluğu olduğunu aktardı. Özyeşil, "Hukukun üstünlüğünü, insanı ve evrensel insan haklarını esas alan sendikamız, darbeci mahkemenin hukuk dışı, faşist, zalim ve sipariş kararını tanımıyoruz. Bu karar post emperyalizmin ve uluslararası kamuoyunun, insanlık vicdanının reddettiği bir karardır. Halkın temsilcilerinin darbeci generaller tarafından cezalandırıldığı bugün, adaletin ve insanlığın ayaklar altına alındığı gündür. Binlerce darbe karşıtının katledildiği Mısır’da katillerin verdiği hukuksuz kararları tanımıyor, silaha ve şiddete bulaşmayarak örnek bir duruş sergileyen Mısır halkının yanında durduğumuzu Memur-Sen olarak deklare ediyoruz. Bir kez daha vurguluyoruz; kurulan mahkeme düzmecedir. Sanık kürsüsünde Mursi’nin değil Sisi’nin olması gerekmektedir. Sisi’nin sanık olduğu ve adaleti esas alan bir mahkemece yargılandığı bir düzlemde ancak adalet tartışılabilinir. Mursi hakkında bugün verilen hüküm; yargılama yönüyle garabet, karar yönüyle ise vahşettir. Tarih bize gösteriyor ki, bütün darbeciler zelil bir ölüme mahkum olmuşlardır" dedi.