X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Siirt’te İlk Ramazan Pidesi Çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’te İlk Ramazan Pidesi Çıktı

  • Giriş Tarihi: 18.6.2015 15:38 Güncelleme Tarihi: 18.6.2015 17:05
SİİRT'TE RAMAZAN AYI NEDENİYLE FIRINLAR EN LEZİZ EKMEK VE PİDE ÇEŞİTLERİNİ HAZIRLAMAK İÇİN ADETA BİRBİRLERİYLE YARIŞIRKEN, İLK RAMAZAN PİDESİ 300 GRAM İLE 1,25 LİRADAN SATIŞA SUNULDU.
Siirt’te İlk Ramazan Pidesi Çıktı

’te Ramazan ayı nedeniyle fırınlar en leziz ekmek ve pide çeşitlerini hazırlamak için adeta birbirleriyle yarışırken, ilk Ramazan pidesi 300 gram ile 1,25 liradan satışa sunuldu.
Bahçelievler Mahallesi’nde fırıncılık yapan Zübeyit Çetin, bir kaç saat sonra okunacak ezanla ilk orucun açılacağını belirterek, iftar sofralarının vazgeçilmez lezzeti olan pide çeşitlerinin de çıktığını söyledi. Susamlı, yumurtalı ve sade olarak Ramazan pidesi hazırladıklarını aktaran Çetin, "Hazırlıkları günler öncesine kadar un, susam ve yumurta siparişi vererek tamamladık. Bu yıl da yumurtalı, susamlı gibi pideleri çıkarmaya başladık. Geçen yıl 300 gram sade pide 80 kuruşa, yumurtalı ve susamlı ise 1,25 liradan satılıyordu. Ramazan pidesinin üstüne yumurta da sürülebilir. Bu yıl zam yapılmayan pide geçen yılın fiyatıyla satılacak" dedi.