X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Tüm Eğitim-sen’den Suruç Olayına İlişkin Açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Tüm Eğitim-sen’den Suruç Olayına İlişkin Açıklama

  • Giriş Tarihi: 21.7.2015 17:28 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 08:54
SİİRT EĞİTİM BİLİM ÇALIŞANLARI SENDİKASI (TÜM EĞİTİM SEN) GENEL SEKRETERİ MİTHAT BEYDOĞAN, SURUÇ'TA MEYDANA GELEN SALDIRIYI KINADI
Tüm Eğitim-sen’den Suruç Olayına İlişkin Açıklama

Merkezi ’te bulunan Tüm Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası (Tüm Eğitim-Sen), Suruç’ta gerçekleşen terör saldırısını kınayan bir açıklama yaptı.
Sendikanın Genel Sekreteri Mithat Beydoğan, yaşanan saldırının amacının bölgedeki huzuru bozmaya yönelik olduğunu aktardı. Beydoğan, "Bu terör olayının arkasındaki karanlık güçlerin artık gizlenme gereği duymadan ve pervasızca çocuk yaşlı genç demeden yer mekan belirlemeden, bölgemizi bir Ortadoğu karanlığına dönüştürme niyeti taşıyan saldırıların giderek arttığını görmekteyiz. Yaşanan bu terör eyleminin hiçbir siyasi geleceğe malzeme yapılmadan kim tarafından ve hangi sebeple yapıldığına bakılmadan, bu karanlık güçleri ve işbirlikçilerini hiç bir niyetle aklamaya veya görmezden gelmeye çalışılmadan yapılması gereken her neyse bir an evvel yapılmasının kaçınılmaz olduğu apaçık ortadadır. Görünen tabloyu artık sınırların ötesinde değil hemen yanı başımızda yaşanan terör saldırılarıyla yorumlamak mümkündür. Bölgemizi vahşi terör örgütü ve sempatizanlarına teslim etmek niyetini taşıyan ve bu olaylarda kendine rant ve menfaat devşirmeye çalışan kesimler, bu gençlerimizin kanı üzerinden amaçlarına daha önce olduğu gibi şimdi de ulaşamayacaklardır" dedi.