X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Yıldızeli Atatürk Ortaokulunda Bilgilendirme Köşesi Oluşturuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Yıldızeli Atatürk Ortaokulunda Bilgilendirme Köşesi Oluşturuldu

  • Giriş Tarihi: 7.4.2015 16:38 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 10:18
YILDIZELİ ATATÜRK ORTAOKULU’NDA KORİDORA PROJEKSİYON CİHAZI VE PERDE KONULARAK ÖĞRENCİLERİN ÇEŞİTLİ KONULARDA ÖĞRENCİLERİ BİLGİLENDİRİLMESİ SAĞLANDI.
Yıldızeli Atatürk Ortaokulunda Bilgilendirme Köşesi Oluşturuldu

Yıldızeli Atatürk Ortaokulu’nda koridora projeksiyon cihazı ve perde konularak öğrencilerin çeşitli konularda öğrencileri bilgilendirilmesi sağlandı.
Belediye Başkanı Yılmaz Navruz’un okul ziyareti sırasında konuyla ilgili bilgi veren Okul Müdürü Hacı Ahmet Şahinbay “Günlük hayatımızda sık sık kullandığımız ama farkında olmadan yanlış bildiğimiz kelimeleri, deyimleri ve atasözlerini Türkçe öğretmenlerimiz doğrularını bularak yanlış ve doğru yazımlarını karşılaştırıp öğrencilerimizin istifadesine sunduk. Burayı yaptıktan sonra sadece öğrencilerin değil bizimde birçok kelime ve atasözünü yanlış bildiğimizi gördük. Yapmış olduğumuz bilgilendirme köşesi sonucunda öğretmenlerimizin de gözlemleriyle birlikte olumlu bir geri dönüş sağlamış olduk. Yazım yanlışlarının yanı sıra belirli gün ve haftalarda çeşitli bilgilendirmeler yapıyoruz. ’ımızın ve ülkemizin yetiştirmiş olduğu değerli şahsiyetleri ve önemli kişilikleri de yine buradan öğrencilerimize tanıtma imkanı buluyoruz.” dedi.
Belediye Başkanı Yılmaz Navruz’da çok güzel ve pratik bir uygulama olduğunu dile uygulamayı başlattıkları için okul müdürü ve öğretmenlere teşekkür etti.