X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Milli Savunma Bakanı Yılmaz: “Demokrasinin Çıtasını Yükselteceğiz”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Milli Savunma Bakanı Yılmaz: “Demokrasinin Çıtasını Yükselteceğiz”

  • Giriş Tarihi: 12.4.2015 22:28 Güncelleme Tarihi: 12.4.2015 23:52
MİLLİ SAVUNMA BAKANI İSMET YILMAZ,”BİZİM EN BÜYÜK DÜŞMANIMIZ YOKSULLUĞU ORTADAN KALDIRACAĞIZ. EKMEĞİ BÜYÜTECEĞİZ, DEMOKRASİNİN ÇITASINI YÜKSELTECEĞİZ. BU DEMOKRASİ ÇITASI HEM SÜNNİ İÇİN, HEM ALEVİ İÇİN, HEM KÜRT İÇİN, HEM TÜRK İÇİN BİZ BİRLİKTEYİZ TÜ
Milli Savunma Bakanı Yılmaz: “Demokrasinin Çıtasını Yükselteceğiz”

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, "Bizim en büyük düşmanımız yoksulluğu ortadan kaldıracağız. Ekmeği büyüteceğiz, demokrasinin çıtasını yükselteceğiz. Bu demokrasi çıtası hem Sünni için, hem Alevi için, hem Kürt için, hem Türk için biz birlikteyiz Türkiye diyeceğiz" dedi.
Bakan Yılmaz, seçim bölgesi ’ta gerçekleştirdiği temaslar kapsamında Adalet ve Kalkınma Partisi Sivas milletvekili adayları ve parti teşkilatı ile yemek programında bir araya geldi. Paşabahçe Kütük Ev’de düzenlenen programda konuşan Bakan Yılmaz, Sivas’ta 54 aday adayının olduğunu söyleyerek, “54 tane aday adayımız bir liste yapsın mutlaka kendini koyacağından, bir başkası dışarından kalacağından 54 tane listenin hiçbirisi de diğerine uymazdı. Demek ki herkesin bir listesi var ama olanda hayır vardır. Bu inşallah AK Parti ailesinin ortak listesidir, ortak kaderidir. İnşallah yeni Türkiye’ye katkıda bulunacağız. Yeni Türkiye’ye 5 milletvekiliyle katkıda bulunacağız. Geçen seçimde 4 milletvekilini aldık, 5’inciyi kaçırdık. Ancak geçen seçimden sonra arada bir Cumhurbaşkanlığı seçimi yapıldı. Cumhurbaşkanlığı seçiminde biz yüzde 70 oy aldık. Yüzde 70 oyu AK Parti’nin kurucu başkanına veren Sivaslı inşallah yeni Türkiye’nin kuruluşunda görev alacak bu 5 kardeşine yeniden oy verecektir diye düşünüyorum” dedi.
Demokrasi çıtasını yükselteceklerini söyleyen Yılmaz şunları kaydetti:
“Türkiye’ye barışı AK Parti’den başkası getiremez. Yeni Türkiye refah demektir. Çünkü Türkiye’de barış olmadan refah olmaz, refah da AK Parti’siz olmaz. Çünkü barış olacak ki yatırım olsun, istihdam sağlansın. Yoksulluk olan yerde kavga bitmez. Bizim en büyük düşmanımız yoksulluğu ortadan kaldıracağız. Ekmeği büyüteceğiz, demokrasinin çıtasını yükselteceğiz. Bu demokrasi çıtası hem Sünni için, hem Alevi için, hem Kürt için, hem Türk için biz birlikteyiz Türkiye diyeceğiz. Bunun da mozaiğini, örneğini Sivaslı verecektir.”
Seçime çok az bir süre kaldığını ifade eden Bakan Yılmaz, “İnşallah yılmadan, yorulmadan çalışacağız. Bizim AK Parti teşkilatının mensupları iki aydan daha az kalan bir sürede aşk ile çalışmalıdır. Gece gündüz demeden, kapısını çalmadığımız oyunu talep etmediğimiz hiçbir hemşehrimiz kalmayacaktır. İnşallah her bir Sivaslı’ya ulaşırsak, her birisinin desteğini talep edersek 7 Haziran seçimin ertesinde inşallah 5 kardeşimizi Sivas’tan, Ankara’ya göndereceğiz. Ama mazbatalarını eline vererekten göndereceğiz” diye konuştu.