X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER DİSK Trakya Bölge Temsilcisi Kuday: "Bütün İşçileri DİSK’te Birleşmeye Çağırıyoruz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

DİSK Trakya Bölge Temsilcisi Kuday: "Bütün İşçileri DİSK’te Birleşmeye Çağırıyoruz"

  • Giriş Tarihi: 16.6.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 17.6.2015 11:55
TÜRKİYE DEVRİMCİ İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU(DİSK) 1970 YILI 15-16 HAZİRAN İŞÇİ DİRENİŞİNİN 45. YILINDA METAL İŞÇİLERİ HAKKINDA BASIN AÇIKLAMASI YAPTI. ELİNDE MİKROFON OLAN DİSK TRAKYA BÖLGE TEMSİLCİSİ ARİF KUDAY
DİSK Trakya Bölge Temsilcisi Kuday: Bütün İşçileri DİSK’te Birleşmeye Çağırıyoruz

Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu(DİSK) Trakya Bölge Temsilcisi Arif Kuday, işçilerin DİSK sayesinde daha fazla hak sahibi olduğunu belirterek, bütün işçileri DİSK’te birleşmeye çağırdı.
DİSK Trakya Bölge Temsilciliği üyeleri, 15-16 Haziran İşçi Direnişinin 45’inci yılında basın açıklaması yaptı. merkez ilçe Süleymanpaşa Tuğlalı Park’ta grup adına basın açıklamasını okuyan DİSK Trakya Bölge Temsilcisi Arif Kuday, metal işçilerinin açlık sınırının üstünde, rahat geçinebilecekleri bir ücret istediklerini belirterek, "Metal işçileri köle gibi çalıştırılıyor ve hak ettikleri ücreti emeklerinin karşılığını alamıyor. DİSK 15-16 Haziran İşçi Direnişi ile var olmuştur. İşçilerimiz DİSK sayesinde daha fazla hak sahibi oluyor, daha fazla özgürlük elde ediyor. Her zaman işçilerimizin yanında olduk ve her zaman onların yanında olacağız. Şimdi seçimler bitti ve patronlar aynı düzen devam etsin istiyor. Patronlar, işçiler köle gibi çalışsın, hiçbir şeye ses çıkarmasın, sefalet ücretlere razı olsun istiyor. O yüzden patronlar DİSK’e karşı çıkıyor. DİSK’li işçi, hakkını arayan, sesini çıkartan işçidir. O yüzden bütün işçileri DİSK’te birleştirmeye çağırıyoruz. 1970 15- 16 Haziran’ında işçilerin direnişindeki kararlılığı göstererek inadına DİSK diyoruz" dedi.
Yaklaşık 30 kişiden oluşan grup, açıklamanın ardından olaysız bir şekilde dağıldı.