X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bayram Öncesi Çerkezköy Otogarında Son Durum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Bayram Öncesi Çerkezköy Otogarında Son Durum

  • Giriş Tarihi: 14.7.2015 14:38 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
ÇORBACIOĞLULLARI SEYAHAT
Bayram Öncesi Çerkezköy Otogarında Son Durum

Bu yıl Ramazan Bayramı tatilinin kısa olması nedeniyle talebin önceki yıllara göre daha az olduğunu belirten otobüs firması yetkilileri, otogarlarda görmeye alışık olunan bayram yoğunluğunun arife günü yaşanacağını dile getirdi.
’ın Çerkezköy ilçesinde yıllarca Turizm şirketi işletmeciliği ve uçak firmalarının bilet satışını yapan Çorbacıoğlu Turizm Firması sahipleri Ercan ve Ahmet Çorbacı kardeşler, bu yıl Ramazan ayında uçak fiyatlarının yüksek olması dolayısıyla otobüslere olan talebin daha fazla olduğunu söyledi. Ercan Çorbacı, "Bu yıl uçak fiyatlarının yüksek olması nedeniyle otobüslere olan rağbet oldukça fazla. Bayram süresince uçak ve otobüslere ek seferler konulacak. Bu nedenle vatandaşlar gönül rahatlığı içinde yolculuk edebilecek" dedi.
Kale Seyahat Çerkezköy Müdürü Nihat Macit de bayram tatilinin kısa olması nedeniyle çoğu vatandaşların birkaç gün öncesinden tatile çıktığını belirtti. Macit, "Bazı vatandaşlar çalıştıkları iş yerlerinden birkaç gün önce aldıkları izinlerini bayram izniyle birleştirdi. Dolayısıyla tatile erken gittiler. Özellikle Pazar günü adeta bayram yoğunluğu yaşandı. Esas yoğunluk arife ve arifeden bir gün önce yaşanacak" ifadelerini kaydetti.
Ramazan Bayramı dolayısıyla ek otobüs seferleri yapacaklarına dikkat çeken Nihat Macit, "Her bayramda yoğunluğa göre devamlı olarak ek otobüs seferleri koyuyoruz. Yoğunluğun durumuna göre 10-15 dakikada bir araba kaldıracağız. Yeter ki talep olsun. Hiçbir yolcumuzu mağdur etmeyeceğiz" açıklamalarında bulundu.