X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Lenovo’ya siber saldırı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Lenovo’ya siber saldırı

  • Giriş Tarihi: 26.2.2015 11:11
Lenovo’ya siber saldırı
Lenovo’ya siber saldırı

Teknoloji firması Lenovo'nun internet sitesine siber saldırı yapıldı. Saldırı sonucu siteye erişimde sıkıntı yaşandı.

Bugünlerde başı bilgisayarlarına kullanıcıların internetteki hareketlerini takip eden yazılım yüklediği için dertte olan Lenovo şimdi de siber bir saldırıya hedef oldu. Lizard Squad isimli hacker grubu tarafından yapılan saldırı sonucu sitenin anasayfası değiştirildi.

Lenovo.com'a girmeye çalışanlar birkaç gencin göründüğü bir slayt ve bu fotoğrafların arkaplanında çalan bir müzikle karşılaştılar. Lenovo yetkilileri olaya müdahale etse de e-posta sistemindeki bir hata yüzünden sitenin normal haline dönüş sağlanamadı.

Haber hazırlandığı saatte siteye girmek isteyenleri aralarında İngilizce, Rusça, İspanyolca ve Çince gibi dillerin bulunduğu 'özür dileriz' mesajı karşılıyor. Mesajda teknik bir sorundan dolayı siteye erişilemediği ifade ediliyor.

Hacker grubu Twitter hesaplarında yaptığı açıklama ile olayı üstlendi. Saldırının temel sebebinin kısa bir süre önce Lenovo'nun bazı bilgisayar modellerinde Superfish isimli zararlı bir yazılımın ön yüklü geldiğinin tespit edilmesi olduğu sanılıyor.