X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Google, WhatsApp konuşmalarını saklayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

, konuşmalarını saklayacak

  • Giriş Tarihi: 8.10.2015 11:01
Google, WhatsApp konuşmalarını saklayacak
Google, WhatsApp konuşmalarını saklayacak

Android'deki kullanıcıları, yapılan duyuruya göre mesajlarını çok yakında Drive'a yedekleyebilecekler.Popüler mesajlaşma uygulaması 'ı Android'de kullananlar, yeni duyurulan bir entegrasyon sayesinde gönderip aldıkları mesajları, fotoğrafları, sesli mesajları ve videoları Drive hesabına bağlanıp yedekleme imkanına sahip olacak. Verilerin günlük, haftalık veya aylık olarak otomatik biçimde yedeklenmesi, kullanıcı tarafından seçilebilecek. Dileyen kullanıcılar, videoları yedeklemenin dışında bırakabilecekler. Firma, gizlilik konusunda hassas kullanıcılara kişisel reklamlar için kullanıcı verilerinden faydalanmayacağını söylüyor.

Google Drive, Google tarafından geliştirilen Android'in "doğal" depolama hizmeti olduğundan WhatsApp'ın bu hizmeti seçmesi şaşırtıcı değil. Ancak WhatsApp'ın yedekleme için ana şirketi Facebook'un altyapısını kullanmamış olması, ilginç bir detay.

Android'deki WhatsApp, bu yenilikle birlikte iOS'un WhatsApp'ına yakınlaşmış olacak. WhatsApp, iPhone'da yedekleme için Apple'ın iCloud bulut depolama hizmetini kullanıyordu. Android'in yeni yedekleme işlevi, önümüzdeki aylarda ortaya çıkacak ve sunulduğunda, Ayarlar bölümünde görünecek.

WhatsApp'a işaretli mesaj özelliği geldi

Anlık mesajlaşmada en çok kullanılan uygulamalardan biri olan WhatsApp'a yeni bir özellik geldi.

Anlık mesajlaşmada en çok kullanılan uygulamalardan biri olan WhatsApp'a yeni bir özellik geldi. Yeni güncelleme ile birlikte kullanıcıların önemli sohbetlerini 'yıldızlayarak' kolayca ulaşabilme imkanı sağlandı.

WhatsApp, yeni güncellemesi ile birlikte uygulamaya bir kolaylık daha ekledi. 'İşaretli mesaj' özelliği eklenen uygulamada artık sohbetlerinizdeki önemli konuşmaları 'yıldızlayarak' kolayca ulaşabileceksiniz. Dün gelen güncelleme ile yeni özeliği kavuşan WhatsApp, sizin için önemli olan konuşmaları artık kolay ulaşabileceğiniz bir alanda saklayacak.

Yeni özellik nasıl kullanılacak?

WhatsApp'taki yeni özelliği kullanabilmek de oldukça pratik. Bunun için önce konuşma yaptığınız arkadaşınızla olan sohbet ekranını açmanız gerekiyor. Daha sonra konuşma ekranında yıldızlamak istediğiniz herhangi bir mesajın üzerinde bir süre dokunmanız gerekiyor. Daha sonra işaretlediğiniz konuşma metni, sizin için saklanıyor.

kalan karakter 1000

anti-abd anti-abd

işiniz gücünüz cia projesi olan facebook google iphone gibi amerika ve israil tabanlı kurumları pohpohlamak. bunlara muhalif gibi görünerek, bilinçli ya da bilinçsiz şekilde onlara hizmet ediyorsunuz. bir insan whatsapp'ta konuştuklarını neden yedeklemek istesin ki? facebook'un elinin altında olan bilgileri şimdi google da erişmek istiyor. yedekleyin ya da yedeklemeyin google erişim imkanını koparacak bizden. türk insanının akıllı(?) telefonlar aracılığıla yabancı istihbarat kurumlarına bu derece gönüllü hizmet etmek istemesi anlaşılır gibi değil de siz basına ne oluyor?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 08.10.2015 11:58

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.