Her iki kişiden birinin poliste "selfie"si var

Giriş Tarihi: 20.10.2016 07:01
Her iki kişiden birinin poliste selfiesi var

’de her iki yetişkinden birinin polisin yüz tanıma sisteminde kaydının olduğu ve bu duruma sosyal medyada kullanılan fotoğrafların etkisi olabileceği belirtildi.

Washington'daki Georgetown Üniversitesi'ne bağlı Kişisel Gizlilik ve Hukuk 'nin yaptığı bir araştırma, 'de her iki yetişkinden birinin güvenlik güçlerinin yüz tanıma için kullandıkları veri tabanlarında kayıtlı olduğunu gösterdi.

FOTOĞRAFLARI 'KAYDEDİLEBİLECEKLERİN' ÇOĞUNU SİYAHLAR OLUŞTURUYOR

Raporda, 'yüksek gözaltı oranları' nedeniyle çoğunluğu siyah olmak üzere 117 milyon yetişkinin fotoğraflarının güvenlik güçleri tarafından görüntülenip denetim dışı yazılımlarla izlenebileceği kaydedildi. Araştırma ayrıca, ülkedeki birçok polis departmanının anlık yüz tanıma teknolojisinin yer aldığı kameralarla sokakta yürüyen insanların yüzlerini de tarayabildiğini ortaya koydu. Amerikan Yurttaş Özgürlükleri Birliği'nden (ACLU) edinilen bilgiye göre, raporda polisin sürücü belgeleri, pasaportlar, vize başvuruları sırasında edinilen fotoğrafların yanı sıra sosyal medya üzerinden yüz tanıma teknolojisini kullanarak istenilen kişiyle ilgili bilgi sahibi olabildiği vurgulandı. ACLU, Baltimore polisinin geçen yıl sosyal medya üzerinden polise karşı yapılan protestocuların kimliğini belirleyebildiğini de kaydetti. '

KİŞİSEL GİZLİLİĞİN KORUNMASI İÇİN TEKNOLOJİ KULLANIMINA DÜZELMEME' ÇAĞRISI

Bu arada raporda kişisel gizliliğin korunması ve suçsuz kişilerin ayırt edilmeksizin izlenmesini önlemek için teknolojinin kullanımının düzenlenmesi önerildi.
ARKADAŞINA GÖNDER
Her iki kişiden birinin poliste "selfie"si var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz