ARKADAŞINA GÖNDER Windows 8'in fiyatı 10 katına çıkacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'in fiyatı 10 katına çıkacak

  • Giriş Tarihi: 27.1.2013 15:50 Güncelleme Tarihi: 27.1.2013 15:55

"" işletim sistemi, elini çabuk tutmayan bilgisayar kullanıcıları için yakında çok pahalıya mal olacak.

ABD'li yazılım devi 'un bir süredir indirimli olarak sattığı "? adlı yeni işletim sistemi, elini çabuk tutmayan bilgisayar kullanıcıları için yakında çok pahalıya mal olacak. Microsoft'un yeni sistemine geçmek isteyip de henüz karar veremeyenlerin hızlı davranması gerekiyor. Çünkü halen 30 Euro'ya satılan Windows 8?in fiyatı birkaç gün sonra on kat artacak.

İndirimli dönem bitmeden önce bilgisayarında Windows "XP", "Vista" ya da "7? yüklü olan kullanıcılar, işletim sistemlerini 31 Ocak'a kadar 29,99 Euro karşılığında "Windows 8 Pro" sürümüne yükseltebilecek.

Almanya'da halen yaklaşık 30 Euro'ya satın alınabilen "Windows 8? işletim sistemi 1 Şubat'tan itibaren 280 Euro'dan satılacak. Böylece yeni işletim sisteminin tanıtım dönemi için yapılan indirimler sona ermiş olacak. Bilindiği üzere Microsoft yeni işletim sistemini birkaç ay boyunca indirimli olarak satacağını geçen yılın ekim ayında duyurmuştu.

YENİ FİYATLAR NASIL OLACAK?

İndirimli dönem bitmeden önce bilgisayarında Windows "XP", "Vista" ya da "7? yüklü olan kullanıcılar işletim sistemlerini 29,99 Euro karşılığında "Windows 8 Pro" sürümüne yükseltebilecek. Ancak Microsoft'un yeni işletim sistemine 1 Şubat Cuma'dan itibaren geçecek olanlar 'Windows 8 DVD'si için 279,99 Euro ödemek zorunda kalacak. Bu da mevcut fiyatın neredeyse on kat zam göreceği anlamına geliyor.

"Windows 8 Pro" DVD'si halen 59,99 Euro'ya alınabildiği gibi, başta "Amazon.de" olmak üzere bazı sanal mağazalarda 52,99 Euo'ya dahi temin edilebiliyor. Ancak zamlardan sonra Windows 8?in "Pro" olmayan, yani yazılım bileşenleri ve özellikleri daha düşük tutulan "standart" versiyonunun fiyatı dahi 159,99 Euro'dan başlayacak.

İNTERNETTEN ALMAK, DVD'YE GÖRE DAHA UCUZ

Gerçek satış fiyatının başlayacağı şubat ayında işletim sisteminin DVD'sini almak yerine Microsoft indirme merkezini tercih eden kullanıcılar, standart sürümü 119,99 Euro'dan satın alabilecek. Bu sürümü alanlar daha sonra isterlerse "Pro" özelliklerini de ayrıca satın alabilecek.

Bu arada "Windows Media Center" paketi halen indirimli "Pro" sürümüne dahilken, 1 Şubat'tan itibaren ayrı bir paket olarak 9,99 Euro'dan satılacak. Ancak fiyatlarını rekor oranda artıracak olan ABD'li yazılım devinin yine de ilerleyen aylarda yeni indirimlere gitmesine muhtemel gözüyle bakılıyor. Çünkü pek çok kullanıcı indirimli dönemde yeni işletim sistemini almış olmasına rağmen, iki farklı kullanıcı arayüzü bulunan Windows 8 hala istenilen ölçüde yaygınlık kazanmadı.

kalan karakter 1000

cengiz cengiz

microsoftun adil olmayan bu pazar zihniyetini kınıyorum ben xp kullanmak istiyorum lisanslı olsun istedim arıyorum yok windows 7 starter lisansımız ile xp kullanamıyormuşuz program yazanlar linüxe program çıkarmadıkça bu millet sömürülmeye mahkum evde linüx kullanıyorum işte mecburen windows

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 30.01.2013 16:56
Tckaplan Tckaplan

Kesinlikle reklam kokan 1 hareket vista da olduğu gibi büyük bir hayal kırıklığı yaşanan işletim sistemi olmaktan ileri gidemeyecek. Ayrıca microsoft ne kadar dayatma ile satmaya çalışsada vista da olduğu gibi kullanıcı beğenmediği ürün için büyük bir tokat atar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 27.01.2013 23:07
Engin Engin

Bu kadar berbat bir yazılıma 30 Euro vermedikten sonra neden 300 Euro vereyimki bu kadar abartılacak bir program değil ben win 8 i silip yerine 7 yükledim kullanımı o kadar berbat aynı vista da ve ME de olduğu gibi yeni sürümün çıkması çok uzun sürmez

Aynı Görüşte misiniz?
evet30
hayır1
cevapla 27.01.2013 16:13
kazım kazım

kullanamadım ondan win7 ye geri döndüm desene şuna. gayet güzel işletim sistemi win8. her şeyime cevap veriyor. uygulama mağazası desen akıllı telefonlara taş çıkartır. ben de ilk 2 gün alışamadım ama 2 günden sonra benim için en iyisi oldu.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır27
cevapla 04.02.2013 14:44

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.