X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Çal Mağarası’nı Sel Böyle Vurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Çal Mağarası’nı Sel Böyle Vurdu

  • Giriş Tarihi: 29.6.2015 13:48 Güncelleme Tarihi: 29.6.2015 15:18
DÜNYANIN EN UZUN İKİNCİ MAĞARASI OLARAK BİLİNEN ÇAL MAĞARASI’NDA DÜN AKŞAM SAATLERİNDE ETKİLİ OLAN KUVVETLİ YAĞIŞ SELE NEDEN OLDU
Çal Mağarası’nı Sel Böyle Vurdu

Dünyanın en uzun ikinci mağarası olarak bilinen Çal Mağarası’nda dün akşam saatlerinde etkili olan kuvvetli yağış sele neden oldu. Mağara önünde etkili olan sel güvenlik kameralarına da yansıdı.
’un Düzköy ilçesine bağlı Çalköy’de bulunan ve dünyanın en uzun ikinci mağarası olarak kabul edilen Çal Mağarası’nda dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan kuvvetli yağış sonra mağarada sel meydana geldi. Mağara içerisindeki yürüyüş yolu parkurunun bazı bölümleri yoğun suyun etkisiyle kırılırken, sabah saatlerinde yapılan çalışmayla birlikte yürüyüş yolu tekrar eski haline getirildi.
Çal Mağarası’ndaki görevlilerden İlker Demir, “Akşam saatlerinden itibaren etkili olan yağışın ardından mağaranın önü tamamen su doldu. Burada araçlar bile geçemedi. Mağaranın içine giremedik sabahı bekledik. Şükürler olsun ki mağarada fazla bir hasar yoktu. Akşam saatlerinde olduğu için içeride misafir yoktu. Sabaha kadar çalışma yaptık” dedi.