X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Ortahisar Belediyesi Başkanı Genç, Yetimler Ve Huzurevi Sakinleriyle İftarda Bir Araya Geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Ortahisar Belediyesi Başkanı Genç, Yetimler Ve Huzurevi Sakinleriyle İftarda Bir Araya Geldi

  • Giriş Tarihi: 4.7.2015 10:18 Güncelleme Tarihi: 6.7.2015 09:09
  • Haberler
  • Trabzon Haberleri
  • Ortahisar Belediyesi Başkanı Genç, Yetimler Ve Huzurevi Sakinleriyle İftarda Bir Araya Geldi
ORTAHİSAR BELEDİYE BAŞKANI AV. AHMET METİN GENÇ, YETİMLER VE HUZUREVİ SAKİNLERİYLE İFTARDA BİR ARAYA GELDİ
Ortahisar Belediyesi Başkanı Genç, Yetimler Ve Huzurevi Sakinleriyle İftarda Bir Araya Geldi

Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, yetimler ve huzurevi sakinleriyle iftarda bir araya geldi.
Ortahisar Belediyesi’nin yetimlere verdiği iftar yemeğinde konuşan Başkan Ahmet Metin Genç, yetimlerin yüzünün gülebildiği bir toplumda diğer halk kesimlerinin de mutlu ve huzurlu olacağını söyledi.
Zağnos Vadisi’nde bir restorantta verilen iftar yemeğine Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç’in yanı sıra, Başkan Yardımcıları Kemal Çoban, Abdullah Uraloğlu, Süleyman Aydoğdu ile çok sayıda yetim çocuk ve aileleri katıldı. Huzurevi ve Sevgi Evleri’nden sakinlerin de katıldığı iftar programında yetim çocuklara Belediye tarafından hazırlanan çantalar hediye edildi. Başkan Genç, yaptığı konuşmada, “Bu mübarek Ramazan akşamında sizlerle birlikte iftar yapmanın huzuru ve mutluluğunu yaşıyoruz. Gerek iftar sofralarında, gerekse yaptığımız programlarla sizlerle beraber olmak istiyoruz. Bu program da bunlardan bir tanesidir. Hem huzurevinden gelen kardeşlerimiz, hem sevgi evlerinden gelen hanım kardeşlerimizle ve hem de sevgili yavrularımızla bu mübarek iftar sofrasını paylaşmak istedik” dedi.
“RAMAZAN’DA DA MÜSLÜMANLAR KATLİAMLARA UĞRUYOR”
Konuşmasında Çin’in Türkistan bölgesinde Müslüman Uygur Türklerine uyguladığı insanlık dışı baskılara da değinen Başkan Genç, kutsal Ramazan ayında bile Çin’in zulümlerini artırarak sürdürdüğünü kaydetti. Başkan Genç, “Bizler Ramazan ayını memleketimizde huzurla, manevi atmosferi yüksek bir şekilde yaşarken; yanı başımızda Müslüman kardeşlerimiz katliamlara maruz kalmaktadır. Türkistan Özerk Bölgesi’nde yaşayan Müslüman kardeşlerimiz Çin’in baskı ve katliamlarına maruz kalarak, Ramazan ayında bizim gibi ibadetlerini yerine getiremiyor. Dileriz Cenabı Allah en kısa zamanda onlara huzur ve mutluluk versin; onlar da huzur içerisinde Cenab-ı Allah’a kulluk vazifelerini yerine getirsinler. İnşallah bizler Cenabı Allah’ın bizi yaratılış gerekçesine uygun birer kul olarak ve aynı zamanda kendisi de bir yetim olan Hz. Peygambere de iyi bir ümmet olma yolunda gayret göstereceğiz. Cenab-ı Allah Ramazan ayını bu güzel memleket toprakları üzerinde beraberce, huzur içinde yaşamaya vesile kılar. Yaklaşan Ramazan Bayramı’na da mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir şekilde ulaşmanızı temenni ediyorum” diye konuştu.