X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Şahin’den Domuz Gribi Açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Şahin’den Domuz Gribi Açıklaması

  • Giriş Tarihi: 24.3.2015 12:28 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 12:53
TUNCELİ HALK SAĞLIĞI MÜDÜRÜ DR. MUSA ŞAHİN, KENTTE DOMUZ GRİBİ TANISI KONULAN HASTA BULUNMADIĞINI, KONUYLA GEREKLİ TEDBİRLERİ ALDIKLARINI SÖYLEDİ.
Şahin’den Domuz Gribi Açıklaması

Halk Sağlığı Müdürü Dr. Musa Şahin, kentte domuz gribi tanısı konulan hasta bulunmadığını, konuyla gerekli tedbirleri aldıklarını söyledi.
Durumları şüpheli görülen 3 hastadan alınan numunelerin bakanlığa gönderileceğini belirten Dr. Şahin, ellerindeki ilaçlara ek olarak bin kutu yeni ilaç geldiğini ve bunları sağlık merkezlerine dağıttıklarını kaydetti. Gribal enfeksiyonlarla ilgili gönderilen 600 adet grip aşısının 400’ünü risk gruplarına yaptıklarını dile getiren Tunceli Halk Sağlığı Müdürü Dr. Musa Şahin, "Son yıllarda gribal enfeksiyonlarda mevsimsel kaymalar yaşanıyor. Bu nedenle elimizde bulunan 200 adet aşıyı da risk gruplarında yer alan ve kronik hastalığı bulunanların başvurması halinde onlara da Mart sonuna kadar ücretsiz aşı yapabiliriz" dedi.
Şüpheli görülen 3 hastadan alınan numunelerin bakanlığa gönderileceğinin altını çizen Dr. Şahin, olası durumlar için de gerekli tedbirleri aldıklarını sözlerine ekledi.