X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Haziran ayında kayak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Haziran ayında kayak

  • Giriş Tarihi: 18.6.2013 17:41

Yurdun güneyinde ve batısında vatandaşlar denizde serinlenirken, 'de ise kayak yapılıyor.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 3600 rakımlı Berçelan Yaylası'nda Valilik Kupası Kayak Yarışması düzenlendi.
Hakkari'de 3600 rakımlı Berçelan Yaylası'nda sabah saatlerinde başlayan yarışma, erkek ve bayanlar olmak üzere iki ayrı kategoride yapıldı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Reşit Güldal ve beraberindeki yetkililer de kayakçılarla birlikte kaymanın tadını çıkardı.

Anadolu Fotoğraf Derneği Başkanı Memduh Ekici ve beraberindeki 50 kişilik fotoğrafçı ekibi ise kayakseverleri fotoğraflamak için adeta birbirleriyle yarıştı.
Yarışın ardından, dereceye giren sporculara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Reşit Güldal ve beraberindekiler tarafından değişik hediyeler verildi.

Batıda vatandaşlar denize girerken kendilerinin kayak kaydığını belirten kayakseverler, Berçelan Yaylası'nın tam bir turizm cenneti olduğunu ifade edip batıdaki sporseverler ve işadamlarına çağrıda bulunarak Hakkari'ye yatırım yapmalarını istedi.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Reşit Güldal ise, 4 mevsimin bir arada yaşandığı Berçelan Yaylası'nda her türlü doğa sporunun yapıldığını belirterek, "Batıdaki vatandaşlarımızı da rengarenk çiçeklerin bulunduğu Berçelan Yaylası'na davet ediyoruz" dedi.