X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER ASİMDER ‘Ermeni Katliamları Araştırma Enstitüsü’nün Açılmasını İstedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

ASİMDER ‘Ermeni Katliamları Araştırma Enstitüsü’nün Açılmasını İstedi

  • Giriş Tarihi: 10.3.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
  • Haberler
  • Van Haberleri
  • ASİMDER ‘Ermeni Katliamları Araştırma Enstitüsü’nün Açılmasını İstedi
ASİMDER DOĞU VE GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGE TEMSİLCİSİ İRFAN ERMİŞ, ERMENİ KATLİAMLARININ ARAŞTIRILMASI İÇİN VAN YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ’NDE (YYÜ) ‘ERMENİ KATLİAMLARI ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ’NÜN KURULMASINI İSTEDİ.
ASİMDER ‘Ermeni Katliamları Araştırma Enstitüsü’nün Açılmasını İstedi

Uluslar arası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi İrfan Ermiş, Ermeni katliamlarının araştırılması için Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) bünyesinde ‘Ermeni Katliamları Araştırma Enstitüsü’nün kurulmasını istedi.
YYÜ’de yarın yapılacak olan rektörlük seçimleri öncesinde yazılı bir açıklama yapan ASİMDER Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi İrfan Ermiş, Ermeni mezalimi ve katliamlarının araştırılması için bölgede akademik merkezin kurulmasını canı gönülden istediklerini belirtti. Ermiş, “1914-1920 yılları arasında Rusların desteğiyle Ermeni Taşnak, Hınçak ve Asala çeteleri; Van, Hakkari, Muş, Bitlis, Siirt, Ağrı, Kars, Erzurum ve Iğdır il merkezi ve ilçeleri başta olmak üzere Adana, Şanlıurfa, Gaziantep ve Hatay dahil birçok yerde katliam yapmışlardır. Bu katliamları unutturmamak için YYÜ’de Ermeni Katliamları Araştırma Enstitüsü’nün kurulması elzemdir’’ dedi.